مزایای پی آر پی برای تقویت مو

تقویت مو به روش پی آر پی در کرج

۵/۵ - (۲ امتیاز)

تقویت مو به روش پی آ پی 

بسیاری از درمان‌ها را می‌توان در مبارزه با آلوپسی و کم پشتی موی سر استفاده کرد، اما بدون شک، یکی از نوآورانه‌ترین آنها، پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) است. افراد بیشتر و بیشتری می خواهند در مورد فواید پی آر پی بدانند زیرا به دنبال بهبود سلامت موهای خود هستند. در مقاله زیر که توسط آپیلنس، بهترین کلینیک زیبایی کرج ، برای شما آماده شده، تمام اطلاعات لازم در مورد پلاسمای غنی از پلاکت و مزایایی که می تواند برای رشد مو داشته باشد را در اختیار شما قرار می دهیم. آپیلنس واقع در فلکه اول گوهردشت، ساختمان ۲۰، طبقه ۵ام، آماده ارائه راهکارهای عالی به شما در خصوص prp در کرج برای پرپشت شدن موها است.

پی آر پی کرج

پی آر پی چه زمانی تجویز می شود؟

متخصصان معمولاً این درمان را زمانی پیشنهاد می‌کنند که ریزش مو نتیجه آلوپسی آندروژنتیک باشد، بیماری شایعی که باعث می‌شود فولیکول‌های مو تا زمانی که ناپدید شوند کوچک می‌شوند. اگرچه پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) یک روش نسبتا جدید است، اما نشان داده شده است که باعث رشد مو می شود.

پلاسمای غنی از پلاکت چیست؟

پلاسمای غنی از پلاکت درمانی است که شامل خونگیری از خود بیمار است. گلبول های قرمز و سفید خون از پلاسما و پلاکت ها جدا می شوند تا از فاکتورهای رشد موجود در پلاکت ها استفاده شود. این امر با وارد کردن خون به یک سیستم بسته و استفاده از سانتریفیوژ برای جداسازی اجزا حاصل می شود. سپس پلاسمایی با نسبت بیشتری از پلاکت ها در یک فرآیند سریع و بدون درد به پوست سر تزریق می شود تا رشد موی مورد نظر را تقویت کند.

نقش پلاکت ها در بدن انسان چیست؟

برای درک بهتر اینکه پی آر پی در کرج چیست و چگونه کار می کند، مهم است که نقش پلاکت ها را در دفاع بدن ما بازی کنیم. پلاکت ها به همراه گلبول های قرمز و سفید اجزای خون هستند. هنگامی که فرد دچار بریدگی یا زخم می شود، پلاکت ها در کنار هم قرار می گیرند و برای شروع روند بهبودی به محل خونریزی می روند. پس از تحقیقات فراوان، ثابت شده است که برداشتن پلاکت‌های غلیظ و تزریق آن‌ها به نواحی آسیب‌دیده بدن می‌تواند باعث تسریع بهبودی شود.

پی آر پی حاوی فاکتورهای رشد مو است

بنابراین PRP حاوی تعدادی فاکتور رشد و پروتئین است که ترمیم بافت را تسریع می کند. از آنجایی که برخی از انواع ریزش مو به دلیل آسیب به فولیکول های مو ایجاد می شود، محققان در ابتدا این فرضیه را مطرح کردند که پی آر پی می تواند با معکوس کردن روندی که در آلوپسی آندروژنتیک رخ می دهد، به بازسازی مو کمک کند. از آن زمان به بعد پی آر پی به روشی بسیار موثر برای تقویت رشد مو تبدیل شده است. با تزریق پی آر پی به پوست سر برای درمان آلوپسی می توان کیفیت و ضخامت مو را بهبود بخشید.

سایر کاربردهای پی آر پی چیست؟

پی آر پی همچنین در پزشکی برای درمان انواع آسیب‌ها مانند آسیب‌های عضلانی و برای بهبود رباط‌ها و تاندون‌های آسیب دیده در ورزش استفاده می‌شود.

هفت مزیت پی آر پی تقویت مو

پی آر پی یک گزینه بسیار امیدوار کننده برای به دست آوردن مجدد موهای سالم است. در اینجا مزایای آن وجود دارد:

تقویت ساقه مو با پی ار پی

پی آر پی یک درمان بسیار مفید برای افزایش ضخامت ساقه مو است، به ویژه پس از کاشت مو توصیه می شود، زیرا با کوتاه کردن زمان رشد مو و بهبود کیفیت رشد، باعث رشد مو می شود. اما زمانی که هدف تنها مراقبت از سلامت مو بدون انجام پیوند باشد، بسیار مفید است.

بهبود ریکاوری بعد زایمان

این به بهبود ریکاوری مو در دوره پس از زایمان کمک می کند، مرحله ای که معمولاً به دلیل تغییرات هورمونی از تلوژن افلوویوم رنج می برد.

بدون عوارض جانبی

هیچ عارضه ای ندارد و باعث ایجاد حساسیت نمی شود. این به این دلیل است که پلاکت ها از خود بیمار می آیند و امکان رد شدن را از بین می برند. پی آر پی یک روش بی خطر است که می تواند برای افراد در هر سنی اعمال شود.

پی آر پی تقویتی مو پلاسمابازسازی بافت های آسیب دیده

در بازسازی بافت های آسیب دیده، ترویج ایجاد سلول های جدید موثر است. علاوه بر این، ایجاد ترکیبات دیگری مانند کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک را تحریک می کند.

بهبود کیفیت پوست

پی آر پی آنقدر مفید است که نه تنها برای بهبود سلامت مو، بلکه برای بهبود کیفیت پوست نیز استفاده می شود.

بدون نیاز به بی هوشی

این یک روش حداقل و بدون درد است که می تواند بدون نیاز به بی حسی موضعی انجام شود.

معایب پی آر پی تقویت مو چیست؟

تا حدودی، برخی از معایب برای پی آر پی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند، اگرچه مزایای متعدد PRP آنها را جبران می کند:

نیاز به چندین جلسه در طول سال

چندین جلسه در طول سال مورد نیاز است که این روند را برای برخی افراد طولانی می کند. اما مطمئناً برای کسانی که می خواهند سلامت موهای خود را بهبود بخشند ارزش آن را دارد.

کم اثر بودن در شرایط خاص

اگر تحت درمان پزشکی هستید که باعث ریزش مو می شود، توصیه می شود که یک متخصص مو قبل از انجام روش PRP وضعیت را بررسی کند، زیرا ممکن است اثربخشی آن از بین برود.

مزایای پی آر پی بسیار بیشتر از معایب آن است

در نتیجه، پلاسمای غنی از پلاکت دارای مزایای بسیاری است، در حالی که معایب آن حداقل است. بنابراین، اگر به دنبال درمان مو برای بهبود سلامت موهای خود هستید، این یک گزینه عالی است.

درمان پی آر پی شامل چه مواردی است؟

برای شروع درمان پی آر پی از بیمار نمونه خون گرفته می شود. این نمونه خون در یک دستگاه با تکنولوژی پیشرفته درمان می شود که باعث اختلال پلاکت و آزاد شدن فاکتورهای رشد مشتق از پلاکت می شود. سپس پی آر پی در سطح درم پوست سر تزریق می شود و فولیکول های پیر را برای بازسازی تحریک می کند. این باعث رشد مجدد موهای با کیفیت و مقاوم می شود. این امر با افزایش عروق در ناحیه تحت درمان، ترویج تولید کلاژن و خنثی کردن اثر منفی رادیکال‌های آزاد به دست می‌آید. همه اینها از پیری سلولی جلوگیری می کند. و در عین حال، PRP سایر واحدهای فولیکولی را تحریک می کند تا موهای قوی تر و مقاوم تری تولید کنند.

بیایید مرحله به مرحله روند را بررسی کنیم:

  • خون از ورید بازوی بیمار گرفته می شود.
  • نمونه خون در سانتریفیوژ قرار می گیرد.
  • سانتریفیوژ خون را می چرخاند و اجزای آن را جدا می کند.
  • پلاسمای غنی از پلاکت با سرنگ خارج می شود.

چه زمانی شروع به دیدن نتایج خواهید کرد؟

پس از یک ماه درمان، موها به طور محسوسی ضخیم تر و متراکم تر می شوند. اما واقعاً از جلسه دوم است که تأثیرات آن بیشتر قابل مشاهده است.

قبل و بعد پی آر پی چند جلسه پی آر پی لازم است؟

تعداد جلسات PRP مورد نیاز همیشه به بیمار بستگی دارد. به همین دلیل است که ارزیابی شخصی از هر مورد، تعیین نقطه شروع، نتایج قابل انتظار و تعداد جلسات مورد نیاز بسیار مهم است. ارزیابی درجه آلوپسی و سرعت ریزش مو برای دانستن اینکه چه سطحی از بهبود ممکن است و تعریف درمان ضروری است.

پیشنهاد ویژه آپیلنس: لاغری در کرج با روش های لیزر، هایفو و کویتیشن

آیا این یک درمان طولانی مدت است؟

معمولاً هر ۳ ماه یک بار، به ویژه در سال اول یا پس از کاشت مو، برای تسریع بهبودی و بهبود نتایج نیاز است. پس از کنترل ریزش مو، توصیه می شود یک یا دو جلسه نگهداری سالانه انجام دهید، زیرا نتایج معمولا بین ۶ تا ۱۲ ماه باقی می ماند.

بیماران مبتلا به آلوپسی اغلب موهای ضعیفی دارند که می ریزند و نازک به نظر می رسند و حجم و تراکم ندارند.

پس از چندین جلسه PRP، موارد زیر قابل توجه است:

  • موها ضخیم می شوند و در نواحی تحت درمان تراکم تر دیده می شوند.
  • گسترش آلوپسی و نازک شدن مو معکوس می شود.
  • موها می توانند دوباره در خط مو شروع به رشد کنند.

با شروع ناپدید شدن این مناطق مشکل دار، اعتماد به نفس به تدریج افزایش می یابد. ما نباید اهمیت مو برای ظاهر خود و در نتیجه برای سلامت روان خود را فراموش کنیم.

خلاصه مقاله

اکثر بیماران با نگرانی زیادی برای سلامت موهای خود یا پیشرفت آلوپسی خود به کلینیک آپیلنس در کرج، فلکه اول گوهردشت، ساختمان ۲۰، طبقه ۵، مراجعه می کنند. در مواردی که ما پی آر پی را اجرا می کنیم، سطح رضایت بیماران بسیار بالاست. اکثر بیماران بعد از جلسات، بهبود کیفیت موهای خود و کاهش ریزش مو را مشاهده می کنند. علاوه بر این، این یک درمان عملا بدون درد با نتایج سریع است.

پی آر پی کرج

بهترین مرکز PRP در کرج

اگر قصد انجام خدمات حرفه ای تقویت مو به روش پی آر پی در کرج و تهران را دارید، برای مشاوره رایگان و رزرو وقت با کارشناسان مرکز زیبایی آپیلنس واقع در فلکه اول گوهردشت کرج، ساختمان ۲۰، طبقه ۵ تماس حاصل فرمایید. تلفن های ما ۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰ و ۰۹۰۱۶۶۸۹۹۵۴ می باشد. ما در آپیلنس همه روزه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۹ عصر در خدمت شما عزیزان هستیم.

لیفت با نخ مشاوره رایگان در آپیلنس کرج

مشاوره تقویت مو و زیبایی در کلینیک آپیلنس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس: فلکه اول گوهردشت، ساختمان 20، ط 5 (مشاوره و رزرو وقت: 0912363500)