نکات مهم قبل از لیزر موی زائد

لیزر مو کلینیک کرج

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهم ترین نکات قبل از جلسه لیزر موی زائد

آیا برای اولین بار است که لیزر موی زائد انجام می دهید و نمی دانید چگونه باید آن را سپری کنید؟ این کاملاً طبیعی است! اگر از اصلاح، اپیلاسیون و شیو خسته شده اید و از روش های وقت گیر، دردسر ساز، ناراحتی و هزینه زیاد خسته شده اید و می خواهید بدون اینکه به موهای پاها یا بدن خود فکر کنید، دامن بپوشید یا به مهمانی بروید. دلیل شما برای انتخاب لیزر موی زائد هر چه که باشد، قطعاً انتخاب درستی کرده اید. تیم متخصص ما در کلینیک زیبایی آپیلنس، بهترین کلینیک زیبایی کرج لیستی از نکات بالینی اثبات شده خود را برای آماده سازی شما برای لیزر موهای زائد جمع آوری کرده اند. رعایت این نکات به شما کمک می کند تا بهترین نتیجه را از درمان خود بگیرید. بنابراین، بیایید مستقیم به داخل مطلب برویم!

لیفت با نخ مشاوره رایگان در آپیلنس کرج

مهم ترین نکات برای آماده سازی لیزر موی زائد

آیا برای جلسه لیزر موهای زائد خود آماده می شوید؟ این نکات تضمین می کند که پوست شما تا حد امکان صاف و ابریشمی بعد از درمان باقی می ماند!

۱. مطمئن شوید که مشاوره لیزر موهای زائد داشته اید

قبل از عجله در هر روش لیزر موهای زائد، مطمئن شوید که مشاوره بسیار مهم را با اپراتور مرکز داشته اید. این فقط یک امر رسمی نیست بلکه این نقشه راه شخصی سازی شده برای سفر شما به پوست بدون مو است، مشاوره در آپیلنس بینش هایی را به شما ارائه می دهد، نگرانی ها را برطرف می کند و شما را برای تجربه پیش رو آماده می کند.

۲. از هر نوع برنزه کردن، از جمله تخت های آفتابگیر خودداری کنید

در آستانه درمان، اجتناب از هر نوع برنزه کردن بسیار مهم است. این شامل آن جلسات وسوسه انگیز تخت آفتاب و برنزه شدن مصنوعی نیز می شود! قرار گرفتن در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش سطح رنگدانه پوست را افزایش می دهد، که ممکن است بر میزان موثر لیزر فولیکول های مو در ناحیه درمان تاثیر بگذارد. این ممکن است منجر به سوختگی و تغییر رنگ پوست شود. برای بهترین نتیجه، با پزشک خود صحبت کنید و در مورد یک دوره زمانی توافق کنید که قبل از اولین جلسه خود از نور خورشید دوری کنید. این معمولاً ۴ هفته است. اگر قبلاً برنزه شده اید، به شما توصیه می شود که این دوره را قبل از درمان صبر کنید.

۳. از اپیلاسیون یا کندن نواحی خودداری کنید

قبل از لیزر درمانی، اپیلاسیون و کندن مو را متوقف کنید. برای اینکه لیزر موی زائد عمل کند، فولیکول ها باید حاوی مو باشند. اپیلاسیون و کندن موهای زائد ناحیه را از بین می برد، به این معنی که درمان شما کاملاً بی اثر خواهد بود. آنها همچنین چرخه رشد مو را تغییر می دهند، به این معنی که لیزر نمی تواند فولیکول های مو را در مرحله مناسب بگیرد و نمی تواند موها را کاهش دهد. اجازه دهید لیزر در مرکز قرار گیرد و فولیکول های مو را بدون هیچ دخالتی هدف قرار دهد!

پیشنهاد ویژه آپیلنس: بدنی بدون مو با لیزر موهای زائد در کرج ۴ طول موج

۴. محل درمان را تمیز کنید

قبل از جلسه، ناحیه درمان را کاملا تمیز کنید. این فقط در مورد زیبایی شناسی نیست؛ این در مورد ایجاد بوم بهینه برای لیزر است تا کار خود را انجام دهد و اطمینان حاصل شود که هر فولیکول توجهی را که شایسته آن است به خود جلب می کند. می توانید در ابتدای جلسه از پزشک خود برای تمیز کردن آن ناحیه نیز درخواست حوله بهداشتی کنید.

۵. ناحیه درمان را لایه برداری کنید

زمان کمی مراقبت از خود است! لایه برداری را در برنامه آماده سازی خود بگنجانید. فراتر از حس لوکس، لایه برداری، سلول های مرده پوست را از بین می برد و پوست شما را صاف و ابریشمی می کند و برای لیزر آماده می شود.

۶. از کافئین اجتناب کنید

در ساعات منتهی به درمان، از مصرف کافئین خودداری کنید. این محرک پوست را حساس‌تر می‌کند و ممکن است باعث ناراحتی یا درد در طول عمل شود. ناگفته نماند که اگر نگران درمان هستید، به اعصاب کمکی نمی کند!

۷. از محرک های مراقبت از پوست خودداری کنید

با پوست خود با مهربانی رفتار کنید! در زمان منتهی به جلسه لیزر، از هرگونه محرک احتمالی مراقبت از پوست دوری کنید. این شامل عطرها، کرم‌های معطر، لوسیون‌ها و غیره است. پوست شما مستحق درمان VIP است و اجتناب از محرک‌ها یک جلسه صاف و راحت را تضمین می‌کند.

همچنین ببینید: لاغری در کرج با ۳ روش اثبات شده!

۸. ناحیه مورد نظر را سفید نکنید

همانطور که چرا نباید ناحیه درمان خود را قبل از جلسه لیزر اپیلاسیون یا کندن آن انجام دهید، باید از سفید کردن نیز خودداری کنید. هدف قرار دادن فولیکول های تیره تر آسان تر است!

۹. ۲۴ ساعت قبل از جلسه اصلاح کنید

اطمینان حاصل کنید که بین ۴ تا ۶ هفته قبل از اولین جلسه خود رشد کامل مو داشته باشید و سپس ۲۴ ساعت قبل از آن اصلاح کنید  نه در روز درمان. این به لیزر کمک می کند تا به طور موثر به سطح پوست بالای فولیکول های مو برسد و بهترین نتایج را به دنبال داشته باشد! یک محصول اصلاح بدون عطر را انتخاب کنید، در غیر این صورت ممکن است دچار سوزش شوید. پس از آن از شستشوی پاک کننده با pH متعادل استفاده کنید تا مطمئن شوید که تمام کف اصلاح پاک شده است. برای نکات بیشتر در مورد نحوه صحیح اصلاح، پست وبلاگ ما را در مورد این موضوع بررسی کنید.

۱۰. لباس های گشاد یا راحت بپوشید

راحتی در روز لیزر موهای زائد کلیدی است! برای جلسه خود لباس گشاد و راحت انتخاب کنید. این یک بیانیه مد نیست. پس از اتمام کار، هرگونه مالش یا اصطکاک روی ناحیه درمان را کاهش می دهد و به شما کمک می کند از هر گونه ناراحتی یا درد غیرضروری جلوگیری کنید.

مشاوره لیزر موهای زائد در کرج

قبل از انجام اولین لیزر موهای زائد در هر ناحیه از بدن خود، باید یک مشاوره کامل رایگان و یک تست داشته باشید.

در طول مشاوره، کارشناسان لیزر در آپبلنس به نیازها و اهداف شما گوش می دهند. مشاور از شما سوالاتی در مورد سابقه، وضعیت پزشکی و سبک زندگی شما خواهد پرسید. رشد و استحکام فولیکول های مو عمدتاً توسط ژنتیک تعیین می شود. پزشک کل فرآیند را برای شما توضیح می دهد و تعداد جلساتی را که باید در آن شرکت کنید به شما ارائه می دهد. آنها چرخه‌های رشد مو، نحوه عملکرد لیزر، فناوری، فرآیند کلی، قیمت‌گذاری و گزینه‌های پرداخت، مناسب‌ترین زمان برای شروع درمان و چرایی توانایی‌های شما در لیزر پریمیر و پوست لندن را توضیح می‌دهند.

تست پچ لیزر موهای زائد چیست؟

اگر مشاوره شما مشخص کند که شما کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد هستید و اگر در حال حاضر برنزه نشده اید، پزشک شما یک آزمایش پچ انجام می دهد. پچ تست باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از اولین جلسه شما انجام شود. لیزر را روی قسمت کوچکی از ناحیه مورد نظر اعمال می کنیم و مانیتور می کنیم.

اگر قبلاً لیزر انجام داده باشم، آیا هنوز به تست پچ نیاز دارم؟

لطفاً توجه داشته باشید که حتی اگر لیزر موهای زائد را در نواحی دیگر بدن خود انجام داده اید، برای هر ناحیه جدید، ما باید یک آزمایش پچ جدید انجام دهیم.

این به این دلیل است که پوست شما ممکن است در برخی نواحی حساس تر باشد و از عوارض جانبی احتمالی جلوگیری شود. همچنین، حتی اگر قبلاً در جای دیگری لیزر درمانی کرده‌اید، همچنان باید یک آزمایش پچ انجام دهیم، زیرا ممکن است فناوری، شرایط و وضعیت شما از آن زمان تغییر کند. اگر پوست شما برای لیزر درمانی مناسب است، ما برنامه درمانی شخصی شما را ایجاد می کنیم و شما را برای اولین نوبت لیزر رزرو می کنیم.

سایر توصیه ها قبل از جلسه لیزر موی زائد

۱-از هرگونه برنزه شدن اجتناب کنید. برنزه شدن با دستگاه و یا آفتاب به یک اندازه خطرناک هستند. اگر پوست شما برنزه باشد، لیزر می تواند سطح را بسوزاند. اگر تمام آثار برنزه مصنوعی شما پاک نشود، این نیز می تواند شما را در معرض خطر قرار دهد.

اگر پوست شما برنزه شده است، حداقل ۴ هفته قبل از لیزر درمانی خود را ترک کنید.

۲-مطمئن شوید که آنتی بیوتیک مصرف نمی کنید.

۳-قبل از لیزر موهای زائد از اپیلاسیون یا کندن موهای زائد خودداری کنید. از آنجایی که این گزینه‌ها چرخه رشد مو را تغییر می‌دهند، لیزر نمی‌تواند فولیکول‌های مو را در مرحله مناسب بگیرد و نمی‌تواند موها را کاهش دهد.

۴-موهای خود را سفید نکنید. هرچه فولیکول‌های مو تیره‌تر باشند، لیزر آن‌ها را راحت‌تر می‌بیند

۵-ناحیه درمان را قبل از جلسه خود تمیز کنید. قبل از جلسه از هیچ کرم آرایشی استفاده نکنید. می توانید در ابتدای جلسه از پزشک خود برای تمیز کردن آن ناحیه نیز درخواست حوله بهداشتی کنید.

۶-اطمینان حاصل کنید که بین ۴ تا ۶ هفته قبل از اولین جلسه خود رشد کامل مو داشته باشید.

۷-از ۲۴ ساعت قبل از قرار ملاقات لیزر خود اصلاح کنید. نه در روز درمان.

۸-رای ناحیه بیکینی خود یک محصول اصلاح / پاک کننده بدون عطر انتخاب کنید. در غیر این صورت ممکن است باعث تحریک شود. در مورد نحوه صحیح اصلاح بیشتر بخوانید.

۹-پس از آن از شستشوی پاک کننده زنانه با pH متعادل استفاده کنید تا مطمئن شوید که تمام کف اصلاح پاک شده است. برای راهنمایی بیشتر در مورد نحوه اصلاح اینجا را کلیک کنید

۱۰-مطمئن شوید که تمام موهای زائد لابیا و ناحیه پری مقعد برداشته شده است.

۱۱-برای درمان خود لباس های گشاد بپوشید. مطمئن شوید که لباس زیرتان خیلی تنگ نباشد.

۱۲-از کافئین بپرهیزید. می تواند حساسیت شما را افزایش دهد.

۱۳-اگر آستانه درد پایینی دارید، می توانید قبل از جلسه خود یک مسکن خفیف (نه ایبوپروفن) مصرف کنید.

۱۴-برخی از زیباجویان ما جویدن آدامس را در طول درمان مفید می دانند.

۱۵-سعی کنید درمان را هفته قبل یا هفته بعد از پریود خود برنامه ریزی کنید

۱۶-مهمتر از همه، استراحت کنید، شما در دستان امن هستید.

در روز درمان با لیزر موهای زائد

در روز درمان، مهم است که به موقع در کلینیک باشید تا جلسه شما به موقع کامل شود. پزشک از شما به اتاق درمان استقبال می کند. در اینجا هنگام آماده شدن برای جلسه خود، حریم خصوصی کامل خواهید داشت.

درآوردن لباس

شما باید قسمت هایی را که در حال انجام لیزر درمانی هستید، باز کنید. پزشک شما حوله هایی را در اختیار شما قرار می دهد تا در صورت لزوم و در صورت لزوم خود را بپوشانید. اگر بیش از یک ناحیه یا کل بدن را لیزر می‌کنید، ممکن است برای راحتی بیشتر ترجیح دهید تا قسمتی از هر ناحیه را در بیاورید. پزشک شما بررسی خواهد کرد که آیا رشد مو برای درمان مناسب است یا خیر. و سپس محل درمان را تمیز کنید.

علامت گذاری با قلم سفید

اپراتور منطقه مورد نظر را با یک خودکار سفید علامت گذاری می کنند تا مطمئن شوند هیچ قسمتی از قلم نیفتاده است. لکه ها و علائم زیبایی را بپوشانید تا از اثرات منفی جلوگیری کنید. و اگر خالکوبی دارید، کناره ها را می پوشانند تا لیزر از آن عبور نکند.

کرم بی حس کننده (در صورت نیاز)

برخی از نواحی بدن نسبت به سایرین حساس تر هستند. قبل از درمان، کرم بی‌حس‌کننده نیز به شما پیشنهاد می‌شود، اما داشتن آن اجباری نیست. از آنجایی که کارشناسان لیزر ما سال ها تجربه دارند، می دانند که چگونه به شما احساس راحتی کنند.

عینک ایمنی

قبل از شروع درمان، از شما خواسته می شود که از عینک مخصوص برای محافظت از چشمان خود استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید دراز بکشید و چشمان خود را ببندید. مهم است که هرگز با چشم غیر مسلح به لیزر نگاه نکنید زیرا بسیار خطرناک است.

اطمینان حاصل کنید که راحت هستید

پزشک شما ممکن است در طول درمان شما را متوقف کند یا مکث کند تا مطمئن شود که شما راحت هستید. آنها می توانند از عملکرد هوای سرد لیزر برای کمک به پوست شما قبل و بعد از درمان ناحیه استفاده کنند. اگر پوست حساسی دارید، مطمئن شوید که این ناحیه را در تکه های کوچک درمان می کنند تا درمان راحت تر انجام شود.

آنها به طور منظم هر چند دقیقه یک بار با یک دستمال ضدعفونی شده منطقه را تمیز می کنند.

تنظیمات صحیح

پزشک شما ممکن است تنظیمات دستگاه را در طول درمان تغییر دهد. این برای تطبیق بهترین قدرت و سازگاری با ناحیه تحت درمان است. متخصص شما مطمئن خواهد شد که منطقه را با مناسب ترین و ضروری ترین تنظیمات درمان می کند. که می تواند از ناحیه ای به ناحیه دیگر به دلیل تعداد جلسات تکمیل شده، تعداد فولیکول های مو یا حساسیت پوست متفاوت باشد.

بازخورد شما مهم است

پزشک شما همچنین ممکن است در برخی زمینه ها به کمک شما نیاز داشته باشد. آنها ممکن است از شما بخواهند که در موقعیت خاصی بمانید یا در حین درمان برخی از نواحی به عنوان مثال در حین پری آنال به آنها کمک کنید. شما همیشه می توانید تمام سوالات خود را در طول درمان از پزشکان خود بپرسید. آنها مطمئن خواهند شد که شما تا حد امکان راحت و آماده هستید.

احترام به حریم خصوصی شما

در حین انجام لیزر درمانی، پزشک شما همیشه به حریم خصوصی شما احترام می گذارد. حتی زمانی که در حال انجام لیزر در ناحیه بیکینی خود هستید، همیشه با حوله پوشانده خواهید شد. و پزشک شما فقط مناطقی را که در آن زمان تحت درمان هستند را کشف می کند.

فوراً پس از لیزر موهای زائد چه باید کرد؟

پس از درمان، پزشک ژل آلوئه ورا را روی نواحی تحت درمان قرار می دهد. یا اگر ترجیح می دهید خودتان استفاده کنید، ژل را در اختیار شما قرار می دهند. او از شما خواهد پرسید که چه احساسی دارید و جلسه شما چگونه بوده است. ما همیشه مطمئن خواهیم شد که از جلسه خود راضی بودید و بعد از آن هیچ ناراحتی نخواهید داشت. به شما حریم خصوصی خود را به لباس پوشیده داده می شود

نظارت بر پیشرفت درمان

پزشک شما همچنین از نواحی درمان عکس می گیرد تا روند را دنبال کرده و ثبت کند. نگران نباشید این تصاویر فقط برای اهداف درمانی هستند و بدون رضایت شما در جایی منتشر یا به اشتراک گذاشته نمی شوند. پس از ثبت جزئیات درمان، آنها به شما در بخش پذیرش کمک خواهند کرد تا نوبت بعدی خود را رزرو کنید. و مشاوره در مورد مراقبت های بعدی

لیزر موی زائد چه حسی دارد؟

احساسات لیزر از فردی به فرد دیگر و ناحیه درمان متفاوت است. در حالی که برخی از افراد دچار یک نیش خفیف می شوند، برخی از افراد حتی لیزر را حس نمی کنند مگر اینکه صدای بوق آن را بشنوند. عوامل مختلفی بر احساس لیزر بر روی پوست حساس تأثیر می گذارد. مانند رنگ مو، تراکم، نوع پوست و آستانه درد. اما می‌توانید مطمئن شوید که احساس لیزر پس از هر درمان کاهش می‌یابد زیرا فولیکول‌های مو ریزتر و سبک‌تر می‌شوند و بدن شما به مرور زمان به این احساس عادت می‌کند.

تکنولوژی خنک کننده لیزری

برای به حداقل رساندن حس درد، لیزرهای ما با یک سیستم خنک کننده داخلی کار می کنند. این کار برای کاهش درد احتمالی ناشی از لیزر است. برخی از مراجعین ممکن است در طول درمان احساس سرما کنند. در این صورت، لطفاً به پزشک خود اطلاع دهید تا استراحت های کوچکی برای شما ایجاد کند.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

لیزر فقط فولیکول مو را هدف قرار می دهد و پوست اطراف را بدون آسیب می گذارد. اما هنوز قوانینی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید تا به پوست خود آسیبی نرسانید و سطح راحتی خود را به حداکثر برسانید. بلافاصله پس از جلسه شما، پزشک شما مقداری ژل آلوئه ورا را روی ناحیه درمان اعمال می کند. در مورد مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد بیشتر بدانید

۲۴ ساعت اول پس از لیزر

توصیه می شود ۲ تا ۳ روز بعد از ژل استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که از آن به اندازه لازم استفاده کنید. بعد از جلسه، ممکن است کمی قرمزی را تجربه کنید. باید طی ۲۴ ساعت تا چند روز از بین برود. به منظور راحتی، می توانید یک کیسه یخ را که با یک پارچه تمیز پوشانده شده است، روی پوست خود قرار دهید.

  • از نور خورشید دوری کنید، حتی اگر به هر حال این کار را انجام نمی دهید.
  • به مدت ۲۴ ساعت از استفاده از هرگونه روان کننده یا فرآورده شیمیایی جلوگیری کنید.
  • از دوش آب گرم، حمام و سونا خودداری کنید.

معمولاً ۴ تا ۶ هفته طول می کشد تا فولیکول های مو به مرحله مناسب برای لیزر بعدی شما برگردند. به پزشک خود در مورد تعطیلاتی که قصد شرکت در آن را دارید، قرار گرفتن در معرض نور خورشید که داشته اید یا ممکن است داشته باشید و دوره زمانی که مربوط به آن است، بگویید. در کلینیک های پریمیر لیزر و پوست ما از جدیدترین لیزرهای درجه پزشکی برای بهترین نتیجه و بالاترین راحتی استفاده می کنیم. همه پزشکان ما در این زمینه با تجربه هستند. بنابراین، می توانید مطمئن باشید که در دستان امنی هستید.

پیشنهاد ویژه آپیلنس: رزرو وقت فیشیال در کرج با تخفیف ویژه (۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰)

بهترین مرکز لیزر موی زائد در کرج

اگر قصد انجام خدمات حرفه ای برای لیزر موی زائد در کرج و تهران را دارید، برای مشاوره رایگان و رزرو وقت با کارشناسان مرکز زیبایی آپیلنس واقع در فلکه اول گوهردشت کرج، ساختمان ۲۰، طبقه ۵ تماس حاصل فرمایید. تلفن های ما ۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰ و ۰۹۰۱۶۶۸۹۹۵۴ می باشد. ما در آپیلنس همه روزه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۹ عصر در خدمت شما عزیزان هستیم.

لیفت با نخ مشاوره رایگان در آپیلنس کرج

مشاوره فیشیال و زیبایی در کلینیک آپیلنس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس: فلکه اول گوهردشت، ساختمان 20، ط 5 (مشاوره و رزرو وقت: 0912363500)