پیلینگ صورت در کرج

پیلینیگ صورت کرج

۵/۵ - (۶۱ امتیاز)

لایه برداری شیمیایی در کرج 

لایه برداری شیمیایی یا پیلینیگ (Chemical peeling) یک روش درمانی زیبایی است که می تواند روی صورت، دست ها و گردن اعمال شود. این روش برای بهبود ظاهر یا احساس پوست استفاده می شود. در طی این روش محلول های شیمیایی روی ناحیه تحت درمان اعمال می شوند که باعث لایه برداری و در نهایت بهبود وضعیت پوست می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، پوست جدید زیرین اغلب صاف تر می شود، کمتر به شکل چین و چروک به نظر می رسد و ممکن است آسیب کمتری داشته باشد. لایه بردار شیمیایی محلولی است که برای حذف سلول های مرده پوست و تحریک رشد سلول های جدید روی صورت اعمال می شود. هدف پیلینگ صورت در کرج بهبود ظاهر پوست است. به عنوان مثال، کاهش لکه های ناشی از افزایش سن و یکنواخت شدن رنگ پوست از طریق لایه برداری شیمیایی در کرج دنبال می شود. در این مطلب، ضمن معرفی این روش و بررسی مزایا و معایب و هزینه های آن، به معرفی بهترین کلینیک زیبایی در کرج برای پیلینگ شیمیایی می پردازیم. با آپیلنس همراه باشید.

کلینیک زیبایی کرج

کاربردهای پیلینگ صورت در کرج

دلایل مختلفی وجود دارد که افراد ممکن است به لایه برداری شیمیایی روی بیاورند. به کمک این روش می توان موارد زیر را برطرف کرد:

 • چین و چروک و خطوط ریز
 • آسیب خورشید
 • جای جوش
 • هایپرپیگمانتاسیون
 • زخم ها
 • جای اسکار
 • رنگ پوست ناهموار یا قرمزی

انواع لایه برداری شیمیایی پوست

به طور کلی، سه نوع مختلف لایه برداری شیمیایی وجود دارد که می توانید انجام دهید. این موارد شامل:

لایه برداری های سطحی

از اسیدهای ملایم مانند آلفا هیدروکسی اسید برای لایه برداری ملایم استفاده می کنند. فقط به بیرونی ترین لایه پوست نفوذ می کند. سلول های پوست از لایه بالایی پوست (اپیدرم) برداشته می شوند. محلول روی پوست مالیده می شود و برای چند دقیقه باقی می ماند ممکن است تا چند ساعت بعد پوست شما سفت شود. درمان منظم برای حفظ اثرات مورد نیاز است.

لایه برداری های متوسط

از تری کلرواستیک یا اسید گلیکولیک برای رسیدن به لایه میانی و بیرونی مهارت استفاده می کنند. این باعث می شود که برای از بین بردن سلول های آسیب دیده پوست موثرتر باشد. سلول های پوست از لایه های بالایی و میانی پوست برداشته می شوند محلول اعمال می شود و برای چند دقیقه باقی می ماندو ممکن است وقتی روی صورتتان است احساس سوزش یا سوزش کنید. پوست شما ممکن است تا چند روز بعد قهوه ای یا قرمز شود ممکن است تا ۶ هفته طول بکشد تا پوست شما به حالت عادی برگردد. درمان هر ۶ تا ۱۲ ماه برای حفظ اثرات مورد نیاز است

لایه برداری عمیق

به طور کامل به لایه میانی پوست نفوذ می کند تا سلول های آسیب دیده پوست را از بین ببرد. این لایه بردارها اغلب از فنل یا اسید تری کلوراستیک استفاده می کنند. لایه های عمیق تر پوست را تحت تاثیر قرار می دهد برای بی حس کردن هر درد ممکن است به یک بی حس کننده موضعی و آرام بخش نیاز باشد. محلول روی صورت مالیده می شود و می توان آن را به مدت ۳۰ دقیقه یا بیشتر نگه داشت. قلب و فشار خون شما باید تحت نظر باشد زیرا ماده شیمیایی مورد استفاده (فنل) می تواند بر قلب و کلیه شما تأثیر بگذارد. برای چند روز کمی پوسته پوسته شدن، قرمزی و ناراحتی خواهید داشت. تورم می تواند تا ۲ هفته و قرمزی تا ۳ ماه طول بکشد. اغلب پوست را روشن می کند، بنابراین برای پوست های تیره تر مناسب نیست. اثرات طولانی مدت دارد بنابراین معمولاً نیازی به تکرار ندارد.

لایه برداری شیمیایی کرج

هزینه لایه برداری شیمیایی در کرج چقدر است؟

لایه برداری شیمیایی تقریبا یک عمل زیبایی محسوب می شود و بیمه به ندرت آن را پوشش می دهد.  هزینه این عمل بسته به عواملی مانند مکان، تخصص ارائه دهنده و نوع لایه برداری که می خواهید انجام دهید متفاوت خواهد بود. در آمریکا لایه برداری سبک می تواند تا ۱۵۰ دلار هزینه داشته باشد و لایه برداری عمیق می تواند ۳۰۰۰ دلار یا بیشتر هزینه داشته باشد (مخصوصاً اگر نیاز به بیهوشی یا بستری شدن داشته باشد). طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، میانگین هزینه فعلی لایه برداری شیمیایی ۶۷۳ دلار است. برای اطلاع از مقدار دقیق هزینه در ایران، می توانید با کارشناسان مرکز زیبایی آپیلنس تماس بگیرید. شماره های تماس ما ۰۹۱۲۳۶۵۷۰۰ و ۰۲۶۳۴۴۰۹۹۲۱ می باشد.

چه سوالاتی قبل از پیلینگ صورت بپرسیم؟

انجام لایه برداری شیمیایی معمولاً بی خطر است به شرط آن که توسط یک پزشک مجرب و واجد شرایط انجام شود. اولین نکته ای که باید مدنظر داشته باشید، داشتن مجوز بهداشتی و رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی توسط مطب یا کلینیکی است که قصد انجام پیلینگ صورت را در آن دارید.

 • تجربه و صلاحیت پزشک را بررسی کنید
 • نوع لایه برداری شیمیایی که وی به شما توصیه می کنند و علت آن را جویا شوید
 • هرگونه خطر یا عوارض جانبی احتمالی را بررسی کنید
 • از پزشک بپرسید که چه مراقبت های بعد از عمل را ارائه می کنند
 • درباره عوارض ناشی از خطای پزشکی بپرسید
 • درباره هزینه ها، تعداد جلسات و دوره نقاهت بپرسید

پیلینگ صورت چطور انجام می شود؟

لایه برداری شیمیایی معمولا در مطب یا کلینیک زیبایی زیر نظر پزشک انجام می شود. لایه برداری عمیق ممکن است در یک مرکز جراحی سرپایی انجام شود. قبل از عمل، احتمالاً از شما می خواهند موهایتان را جمع کنید و صورت خود را اصلاح کنید. صورت شما تمیز می شود و ممکن است از محافظ چشم مانند عینک استفاده شود. پزشک ممکن است ناحیه مورد نظر را با یک بی حس کننده موضعی بی حس کند، به خصوص اگر لایه برداری عمیق دریافت می کنید. برای لایه برداری عمیق، پزشک ممکن است از یک بی حس کننده منطقه ای نیز استفاده کند که نواحی بزرگ را بی حس می کند. اگر صورت و گردن خود را تحت درمان قرار می دهید، احتمالاً این کار را انجام می دهند. برای لایه برداری عمیق، یک IV نیز به شما داده می شود و ضربان قلب شما به دقت کنترل می شود.

لایه برداری سبک

در طی یک لایه برداری سبک از یک توپ پنبه، گاز یا برس برای اعمال محلول شیمیایی مانند اسید سالیسیلیک در ناحیه تحت درمان استفاده می شود. پوست شروع به سفید شدن می کند و ممکن است کمی احساس سوزش داشته باشد. پس از تکمیل، محلول شیمیایی حذف می شود یا محلول خنثی کننده اضافه می شود.

لایه برداری متوسط

در طی یک لایه برداری شیمیایی متوسط، پزشک از گاز، اسفنج مخصوص یا یک اپلیکاتور با نوک پنبه برای استفاده از محلول شیمیایی روی صورت شما استفاده می کند. این ممکن است حاوی اسید گلیکولیک یا اسید تری کلرواستیک باشد. ممکن است رنگ آبی به اسید تری کلرواستیک اضافه شود که معمولاً به عنوان لایه برداری آبی شناخته می شود. پوست شروع به سفید شدن می کند و پزشک کمپرس خنک روی پوست اعمال می کند. ممکن است تا ۲۰ دقیقه احساس سوزش یا سوزش داشته باشید. هیچ محلول خنثی کننده ای لازم نیست، اگرچه ممکن است یک پنکه دستی برای خنک کردن پوست به شما بدهند. اگر لایه برداری آبی داشته اید، رنگ آبی روی پوستتان خواهید داشت که ممکن است چند روز بعد از لایه برداری باقی بماند.

لایه برداری عمیق

در طی یک لایه برداری شیمیایی عمیق، آرام می شوید. پزشک از یک اپلیکاتور با نوک پنبه برای اعمال فنل روی پوست شما استفاده می کند. با این کار پوست شما سفید یا خاکستری می شود. این روش در قسمت های ۱۵ دقیقه ای انجام می شود تا در معرض اسید قرار گرفتن پوست محدود شود.

چگونه برای لایه برداری شیمیایی آماده شوید؟

قبل از عمل، ابتدا باید با متخصص مراقبت از پوست مشورت کنید. در طول این بازدید، او به شما کمک می کنند تا بهترین گزینه درمانی برای شما را تعیین کنید. پزشک جزئیات مربوط به لایه برداری خاصی را که می خواهید انجام دهید به شما اطلاع می دهد و در مورد هر چیزی که می تواند در لایه برداری تداخل داشته باشد سؤال خواهد کرد. این ممکن است شامل این باشد که آیا داروی آکنه مصرف کرده‌اید و اطلاعاتی در مورد اینکه آیا به راحتی زخم می‌شوید یا خیر.

نکات مهم قبل از لایه برداری شیمیایی

 • حداقل به مدت ۴۸ ساعت از هیچ نوع رتینول یا داروی موضعی رتین A استفاده نکنید
 • به متخصص مراقبت از پوست خود در مورد داروهایی که مصرف می کنید اطلاع دهید
 • حداقل شش ماه از آکوتان استفاده نکرده باشید

پزشک همچنین ممکن است به شما توصیه کند:

 • اگر سابقه تاول های تب یا تبخال دارید برای جلوگیری از جوش در اطراف دهان از یک داروی ضد ویروسی استفاده کنید.
 • از لوسیون های مخصوص برای بهبود درمان استفاده کنید، مانند لوسیون اسید گلیکولیک
 • برای جلوگیری از تیرگی پوست از کرم رتینوئید استفاده کنید
 • یک هفته قبل از لایه برداری، اپیلاسیون، اپیلاسیون یا استفاده از محصولات موبر مو را متوقف کنید. همچنین باید از سفید شدن مو خودداری کنید.
 • یک هفته قبل از لایه برداری استفاده از اسکراب و لایه بردارهای صورت را متوقف کنید.
 • اگر پزشک مسکن یا آرام بخش تجویز کرد، آن را طبق دستور او مصرف کنید.

خطرات و عوارض جانبی لایه برداری شیمیایی چیست؟

عوارض جانبی رایج پیلینگ صورت در کرج موقتی است و شامل قرمزی، خشکی، سوزش یا سوزش و تورم خفیف است. با لایه برداری عمیق، ممکن است برای همیشه توانایی برنزه شدن را از دست بدهید. با این حال، لایه برداری شیمیایی اگر در یک مرکز معتبر انجام نشود، می تواند خطرات جدی تر و عوارض جانبی خطرناکی داشته باشد که می تواند دائمی باشد. این شامل:

 • تیره شدن یا روشن شدن رنگ پوست. این موارد می تواند در افرادی که پوست تیره تر دارند شایع تر باشد.
 • جای زخم. این می تواند دائمی باشد.
 • عفونت ها افراد مبتلا به هرپس سیمپلکس ممکن است پس از درمان شعله ور شوند. به ندرت، لایه برداری شیمیایی می تواند باعث عفونت قارچی یا باکتریایی شود.
 • آسیب به قلب، کبد یا کلیه. فنل مورد استفاده در لایه برداری عمیق در واقع می تواند به عضله قلب، کلیه ها و کبد آسیب برساند و باعث نامنظم شدن ضربان قلب شود.

دوره نقاهت پیلینگ شیمیایی چقدر است؟

زمان ریکاوری پس از پیلینیگ صورت بسته به لایه برداری شیمیایی که دریافت کرده اید متفاوت است.

پیلینگ شیمیایی سبک

زمان بهبودی حدود چهار تا هفت روز است. پوست شما ممکن است به طور موقت روشن تر یا تیره تر شود.

پیلینگ متوسط

پوست شما حدود پنج تا هفت روز پس از یک لایه برداری شیمیایی متوسط بهبود می یابد، اگرچه ممکن است قرمزی داشته باشید که ماه ها ادامه دارد. پوست شما در ابتدا متورم می شود و سپس پوسته ها و لکه های قهوه ای قبل از ظاهر شدن پوست جدید ایجاد می شود.

لایه برداری شیمیایی عمیق

لایه برداری شیمیایی عمیق باعث تورم و قرمزی شدید همراه با احساس سوزش یا ضربان می شود. معمولا بسته شدن پلک ها متورم می شود. حدود دو هفته طول می کشد تا پوست جدید ایجاد شود، اگرچه لکه های سفید یا کیست ممکن است چندین هفته طول بکشد. معمولاً قرمزی برای چندین ماه ادامه دارد.

در طول دوران نقاهت، دستورالعمل‌های پس از جراحی پزشک خود را به دقت دنبال کنید. وی دستورالعمل‌های خاصی را به شما می‌دهد که هر چند وقت یک‌بار صورت خود را بشویید و مرطوب کنید و از چه محصولاتی برای این کار استفاده کنید. سعی کنید تا زمان بهبودی پوستتان از نور خورشید دور بمانید و تا زمانی که پزشک به شما اجازه ندهد از آرایش یا سایر لوازم آرایشی خودداری کنید. می توانید از کیسه های یخ به مدت ۲۰ دقیقه در هر نوبت یا از یک پنکه خنک استفاده کنید تا به رفع ناراحتی در خانه کمک کنید.

اگر پس از پیلینگ شیمیایی دچار مشکل شدید چه باید کرد؟

اگر از نتایج لایه برداری شیمیایی خود راضی نیستید یا مشکلی دارید، با پزشک خود در کلینیکی که تحت درمان قرار گرفته اید صحبت کنید. اگر عوارضی دارید که نیاز به مراقبت پزشکی دارد، به پزشکی که شما را درمان کرده است مراجعه کنید. اگر این امکان پذیر نیست، با پزشک عمومی خود صحبت کنید یا به اورژانس و تصادف محلی خود مراجعه کنید.

خلاصه مطلب

پیلینگ شیمیایی یا لایه برداری در کرج، یک روش درمانی است که بسته به شدت مشکلات پوستی شما در سه سطح سبک، متوسط و وعمیق اعمال می شود. لایه برداری سطحی و متوسط معمولاً بی خطر هستند، البته تا زمانی که به درستی انجام شوند. این نوع لایه برداری ها دائمی نیستند و نیاز به تکرار دارند. لایه برداری عمیق تر خطر بیشتری دارد. این سطح از درمان، ماندگاری بیشتری دارد و معمولاً نیازی به تکرار ندارد. لایه برداری شیمیایی در کرج برای از بین بردن سلول های آسیب دیده پوست استفاده می شود و پوست سالم تری را در زیر پوست نشان می دهد. زمانی که لایه برداری شیمیایی توسط متخصص پوست، جراح پلاستیک، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی دارای مجوز، یا متخصص مراقبت از پوست آموزش دیده انجام شود، فوق العاده ایمن است. ضروری است که دستورالعمل های پس از نصب ارائه دهنده خود را به دقت دنبال کنید. پیلینگ شیمیایی سبک به زمان زیادی برای نقاهت نیاز ندارد لایه برداری شیمیایی متوسط و عمیق ممکن است به دو تا سه هفته زمان بازیابی نیاز داشته باشد. این روش ها می توانند از ۳۰ دقیقه تا ۹۰ دقیقه طول بکشند

رزرو وقت پیلینگ صورت در کرج

۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰ | ۰۲۶۳۴۴۰۹۹۲۱

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

جهت مشاوره و اطلاع از تخفیف ها تماس بگیرید 09123635700