مزایا و معایب فیلر بینی

تزریق فیلر بینی کرج

۵/۵ - (۶۰ امتیاز)

رینوپلاستی غیر جراحی (فیلر بینی) چیست؟

شاید در مورد فیلر بینی یا رینوپلاستی غیرجراحی شنیده باشید که با نام مستعار “جراحی بینی مایع” یا “جراحی بینی ۱۵ دقیقه ای” شناخته می شود. رینوپلاستی غیر جراحی در واقع یک پرکننده پوستی است که شکل بینی شما را به مدت ۶ ماه تغییر می دهد. این روش برای افرادی که به دنبال صاف کردن برجستگی‌های بینی خود هستند اما آماده راه حل دائمی (نظیر جراحی بینی) نیستند، یا نگران خطرات و زمان بهبودی در جراحی بینی سنتی هستند، ایده‌آل است. مطمئناً تحمل چند سوزن ریز نسبت به رفتن به زیر چاقو برای عمل بینی پیچیدگی کمتری دارد. این مقاله به بررسی روش انجام، هزینه ها، بهبودی و مزایا و معایب فیلر بینی می پردازد. اگر به دنبال یک کلینیک زیبایی معتبر، برای دریافت خدمات فیلر بینی در کرج هستید، هم اکنون با کارشناسان مرکز زیبایی آپیلنس تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

کلینیک زیبایی کرج

فیلر بینی چطور عمل می کند؟

در این روش  از مواد پرکننده پوستی برای تغییر شکل بینی استفاده می شود. یک ماده تزریقی ژل مانند (معمولا اسید هیالورونیک) در زیر پوست شما در مناطقی که می خواهید خطوط صاف یا حجم تری ایجاد کنید، وارد می شود. گاهی اوقات از بوتاکس نیز استفاده می شود. ماده پرکننده در جایی که در لایه های عمیق تر پوست شما تزریق می شود ته نشین می شود و شکل خود را حفظ می کند. این کار می تواند ظاهر بینی شما را از ۴ ماه تا ۳ سال، بسته به پوست، نتایج مورد نظر و ماده مورد استفاده، تغییر دهد.

هزینه فیلر بینی چقدر است؟

رینوپلاستی غیر جراحی یا تزریق فیلر بینی یک عمل زیبایی است، بنابراین بیمه آن را پوشش نمی دهد. برخلاف رینوپلاستی جراحی، واقعاً هیچ دلیل پزشکی وجود ندارد که باعث شود پزشک این روش را توصیه کند. هزینه ها بسته به نوع فیلری، کلینیک و مهارت پزشک و تعداد تزریق متفاوت است. بنابراین برای اطلاع از میزان دقیق هزینه ها، شما باید توسط پزشک متخصص کلینیک ویزیت شوید.

شاید برای شما مفید باشد: بهترین مرکز تزریق ژل لب در کرج

روال کار چگونه است؟

روش تزریق فیلر به بینی به خصوص در مقایسه با رینوپلاستی جراحی نسبتاً ساده است. پس از یک جلسه مشاوره که در آن نتایج مورد نظر خود را مورد بحث قرار می دهید، پزشک از شما می خواهد در حالی که صورت خود را به سمت بالا خم کرده اید دراز بکشید. ممکن است یک بی حس کننده موضعی روی بینی و ناحیه اطراف آن اعمال کنید تا از سوزن احساس درد نکنید. پس از آنکه بی حسی اثر کرد، پزشک فیلر را به ناحیه اطراف بینی و شاید خود پل بینی شما تزریق می کند. در حین انجام این کار ممکن است کمی احساس فشار یا نیشگون گرفتن کنید. کل فرآیند می تواند از ۱۵ دقیقه یا کمتر تا ۴۵ دقیقه طول بکشد.

فیلر بینی در کرج

رینوپلاستی غیر جراحی

مناطق مورد نظر که فیلر تزریق می شود

رینوپلاستی غیرجراحی پل، نوک و دو طرف بینی شما را هدف قرار می دهد. فیلرها را می توان در اطراف هر قسمت از بینی تزریق کرد تا شکل آن را تغییر دهد. این روش برای مقاصد زیر به خوبی کار می کند:

 • صاف کردن برآمدگی های کوچک بینی
 • برجسته کردن نوک بینی
 • حجم دادن به بینی
 • بلند کردن نوک بینی

علاوه بر این، اگر برآمدگی خفیف روی پل بینی خود دارید، می تواند آن را با فیلر بپوشانید و کانتور نیمرخ بینی خود را صاف کنید.

آنزیم بینی در برابر فیلر

اگر می‌خواهید بینی‌تان کوچک‌تر به نظر برسد یا اگر به دنبال صاف کردن برآمدگی‌های برجسته‌تر هستید، فیلر بینی نمی تواند فرم دلخواهتان را به شما بدهد. در این شرایط، شما باید تزریق آنزیم بینی در کرج را انتخاب کنید.

خطرات و عوارض جانبی

برای اکثر افراد، تنها عارضه جانبی رینوپلاستی مایع که مشاهده می کنند، کمی قرمزی و حساسیت در ناحیه تزریق در یک یا دو روز پس از عمل است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • کبودی در محل تزریق
 • ورم
 • مهاجرت فیلر، به این معنی که ماده تزریقی به نواحی دیگر بینی یا ناحیه زیر چشم شما حرکت می کند
 • حالت تهوع

خطر انجام تزریق در کلینیک های نامعتبر

بینی یک ناحیه حساس است. پر از رگ های خونی است و نزدیک چشم شماست. به همین دلیل است که تزریق فیلر به بینی تا حدودی پیچیده‌تر از سایر روش‌های پرکننده تزریقی است. یک مطالعه موردی مشاهده کرد که وقتی یک ارائه دهنده بدون مجوز این روش را انجام می دهد، احتمال بروز عوارض بیشتر است. عوارض جدی احتمالی عبارتند از:

 • مرگ بافت
 • عوارض عروقی
 • از دست دادن بینایی

در یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ روی ۱۵۰ نفر که جراحی بینی غیرجراحی انجام دادند، تنها ۱.۸۲ درصد از آنها دارای عارضه بودند. اگر تجربه کردید فوراً با پزشک خود صحبت کنید:

 • تب
 • تاری دید
 • قرمزی یا کبودی که گسترش می یابد و بدتر می شود
 • کهیر یا سایر علائم یک واکنش آلرژیک

یک پزشک مجرب و آموزش دیده و محتاط باید این کار را در نهایت صبر و حوصله و دقت انجام دهد. بدین منظور ما به شما استفاده از خدمات کلینیک زیبایی آپیلنس را پیشنهاد می کنیم. در آپیلنس، پزشک مجرب از بهترین برندهای فیلر برای اصلاح فرم بینی شما استفاده می کند. جهت رزرو وقت و مشاوره رایگان با شماره ۰۹۲۳۶۳۵۷۰۰ و ۰۲۶۳۴۴۰۹۹۲۱ تماس بگیرید.

پیشنهاد ویژه آپیلنس: ۵ سال جوان تر با هایفوتراپی در کرج 

بعد از درمان چه انتظاراتی باید داشت?

پس از رینوپلاستی مایع در کرج، ممکن است درد، تورم و قرمزی در محل تزریق خود مشاهده کنید. ظرف یک یا دو ساعت، مواد باید شروع به ته نشین شدن کند. قرمزی باید شروع به فروکش کند و شما می توانید نتایج مورد نظر خود را بهتر ببینید. یک کیسه یخ همراه داشته باشید تا بعد از جلسه درمانی از آن استفاده کنید. از پزشک خود بپرسید که آیا استفاده از آن برای به حداقل رساندن قرمزی و التهاب مشکلی ندارد. نتایج باید در عرض یک یا دو هفته کاملاً قابل مشاهده باشد. قرمزی یا کبودی باید تا آن زمان کاملاً فروکش کند. دوره نقاهت این درمان بسیار کوتاه است و شما می توانید روز بعد به سر کار برگردید.

ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

بیشتر مواد پرکننده ظرف ۶ ماه در لایه پوست شما حل می شوند. برخی از مواد پرکننده تا ۳ سال دوام خواهند داشت. مهم نیست که چه اتفاقی می افتد، نتایج یک عمل بینی مایع دائمی نیست.

نکات مهم قبل از انجام فیلر بینی 

یک هفته قبل از عمل از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی (مانند ایبوپروفن)، مکمل های ویتامین E و سایر مکمل های رقیق کننده خون خودداری کنید. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، مطمئن شوید که پزشکتان آن را مجاز می داند. برای کاهش خطر کبودی از سطح ویتامین K خود آگاه باشید. برای تقویت ویتامین K در هفته های قبل از عمل، مقدار زیادی سبزیجات تازه مصرف کنید. قبل از جلسه، مقدار زیادی آب بنوشید و یک وعده غذایی بخورید. پرخوری نکنید، زیرا ممکن است در حین یا بعد از ملاقات احساس تهوع داشته باشید، اما مطمئن شوید که چیزی حاوی نشاسته و پروتئین خورده اید.

رینوپلاستی غیر جراحی در مقابل جراحی بینی سنتی

رینوپلاستی غیرجراحی فقط در صورتی برای شما مناسب است که به دنبال آزمایش تغییراتی در بینی خود باشید، یا اگر به دنبال اصلاح بینی خود به روش های کوچک برای تغییر ظاهر خود هستید. اگر به دنبال تغییرات چشمگیر در شکل بینی خود هستید، ممکن است بخواهید به جای آن جراحی بینی سنتی را در نظر بگیرید.

مزایای فیلر بینی 

 • رینوپلاستی غیر جراحی به شما امکان می دهد از بیهوشی عمومی خودداری کنید.
 • بهبودی سریع خواهید داشت.
 • پس از انجام این روش می توانید در همان روز یا روز بعد به سر کار و فعالیت های معمول خود بازگردید.
 • نتایج دائمی نیستند، بنابراین اگر از ظاهر آن راضی نیستید، پس از چند ماه می توانید فرم قبلی بینی را به دست آورید.
 • هزینه رینوپلاستی غیر جراحی بسیار کمتر از جراحی بینی سنتی است.

معایب تزریق فیلر بینی

 • اگر به دنبال تغییر چشمگیر و دائمی در ظاهر خود هستید، این روش ممکن است برای شما ناامید کننده باشد.
 • عوارض جانبی مانند کبودی و تورم وجود دارد.
 • این احتمال وجود دارد که یک سوزن نادرست منجر به خونریزی قابل مشاهده در زیر پوست شما یا آسیب به بینایی شما شود.
 • این یک روش نسبتاً جدید است، بنابراین عوارض جانبی طولانی مدت هنوز به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته است.
 • بیمه هیچ یک از هزینه ها را پوشش نمی دهد.

مزایای جراحی بینی 

اگر به هر دلیل، به دنبال درمان دائمی مشکل ظاهری بینی خود هستید، می توانید جراحی را انتخاب کنید. این عمل دارای مزایای زیر است:

 • نتایج جراحی بینی سنتی وسیع تر و دائمی است.
 • برای «بازسازی» یا حفظ نتایج در چند ماه یا چند سال به روش دیگری نیاز نخواهید داشت.
 • این روش جدیدی نیست، بنابراین عوارض جانبی و عوارض احتمالی به خوبی مطالعه و شناخته شده است.
 • اگر شما یک مشکل پزشکی مرتبط مانند مشکلات تنفسی دارید، احتمالاً بیمه می تواند آن را پوشش دهد.

معایب جراحی بینی سنتی

 • اگر نتیجه را دوست ندارید، کار دیگری نمی توانید انجام دهید به جز اینکه صبر کنید تا بینی تان بهبود یابد و سپس یک جراحی بینی دیگر انجام دهید.
 • این روش معمولاً در بیمارستان و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.
 • خطرات عوارضی مانند عفونت بسیار بیشتر است.
 • هزینه آن به طور قابل توجهی بیشتر از رینوپلاستی غیر جراحی یا فیلر بینی است.

بهترین مرکز تزریق فیلر بینی در کرج

هنگام در نظر گرفتن رینوپلاستی غیر جراحی یا فیلر بینی، شما نباید فقط فاکتور قیمت را مدنظر قرار دهید و به دنبال ارزان ترین مطب یا کلینیک برای تزریق فیلر بینی باشید. زیرا همانطور که گفته شد، این کار می تواند ریسک های زیادی به دنبال داشته باشد. در عوض یک پزشک باتجربه می داند که برای به دست آوردن نتایج مورد نظر و در عین حال به حداقل رساندن خطرات عوارض جانبی چه باید بکند. بنابراین برای یافتن کلینیک معتبر برای انجام این روش، کافیست با شماره تلفن های ۰۹۱۲۳۶۳۴۷۰۰ و ۰۲۶۳۴۴۰۹۹۲۱ تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان کلینیک آپیلنس، بهترین کلینیک زیبایی کرج بهره مند شوید.

۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰ | ۰۲۶۳۴۴۰۹۹۲۱

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

جهت مشاوره و اطلاع از تخفیف ها تماس بگیرید 09123635700