سوالات مهم قبل از لیزر موی زائد

۵/۵ - (۱۹ امتیاز)

سوالات قبل از جلسه لیزر موهای زائد

آیا از اصلاح، کندن یا اپیلاسیون موهای زائد خود خسته شده اید؟ آیا وقتی از شر موهای زائد خلاص می شوید دچار برآمدگی های تیغ یا جوش های آکنه مانند می شوید؟ اگر چنین است، ممکن است بخواهید لیزر موهای زائد را امتحان کنید. متخصصان پوست از لیزر برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن به طور ایمن و موثر استفاده می کنند. به لطف پیشرفت های تکنولوژی، اکثر افراد می توانند با خیال راحت لیزر موهای زائد را انجام دهند. از بین بردن موهای زائد می تواند ۶ جلسه یا بیشتر طول بکشد. پس از آن، لیزر موهای زائد در بیشتر نواحی بدن دائمی است. به دلیل هورمون ها، روی صورت دائمی نیست. اگر به یافتن بهترین مرکز لیزر موهای زائد در کرج هستید، با ما در آپیلنس، بهترین کلینیک زیبایی در کرج همراه باشید.

کلینیک زیبایی کرج

۱-لیزر موی زائد برای کدام قسمت بدن کاربرد دارد؟

لیزرهای طراحی شده برای رفع موهای زائد را می توان در اکثر قسمت های بدن استفاده کرد. بسیاری از لیزرها به طور موثر مناطق بزرگ را درمان می کنند. لیزر موهای زائد می تواند موارد زیر را درمان کند:

 • زیر بغل
 • بازگشت
 • منطقه بیکینی
 • قفسه سینه
 • صورت، به خصوص لب بالا و چانه
 • پاها
 • گردن
 • شانه ها

۲-آیا پوشش بیمه ای لیزر بدن را شامل می شود؟

به صورت عمومی، بیمه های پایه لیزر موهای زائد را پوشش نمی دهد.

۳-در طول لیزر موهای زائد چه اتفاقی می افتد؟

قبل از درمان، ناحیه مورد درمان تمیز می شود. برخی از بیماران ژل بی حس کننده دریافت می کنند. زمانی که ناحیه کوچکی تحت درمان قرار می گیرد و پوست بسیار حساس است، بی حس کردن ناحیه مورد درمان کمک می کند. حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد تا ژل بی حس کننده عمل کند.

۴-لیزر در چه مکانی انجام می شود؟

لیزردرمانی در اتاقی که به طور خاص برای لیزر موهای زائد یجاد شده است انجام می شود. همه افراد حاضر در اتاق باید در طول عمل از عینک محافظ استفاده کنند. برای انجام این روش، پوست کشیده می شود و پوست با لیزر درمان می شود. بسیاری از بیماران می گویند که پالس های لیزر مانند سوزن سوزن های گرم یا چسباندن نوار لاستیکی به پوست هستند.

۵-لیزر چطور به از بین رفتن موی زائد کمک می کند؟

لیزر با تبخیر موها را از بین می برد. این باعث ایجاد دودهای کوچکی می شود که بویی شبیه گوگرد دارند.

لیزر موی زائد در کرج

۶-لیزر موی زائد چقدر طول می کشد؟

مدت زمان درمان شما به اندازه ناحیه تحت درمان بستگی دارد. درمان از چند دقیقه تا بیش از یک ساعت متغیر است. اگر ناحیه بزرگی مانند کمر یا پاها تحت درمان هستید، ممکن است درمان شما بیش از یک ساعت طول بکشد.

۷-بعد از لیزر موهای زائد چه کاری باید انجام دهم؟

برای جلوگیری از عوارض احتمالی، همه بیماران باید از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنند. پس از لیزر موهای زائد باید:

 • از برخورد نور مستقیم خورشید به پوست درمان شده خودداری کنید.
 • از تخت برنزه کننده، لامپ خورشیدی یا هر وسیله برنزه کننده داخلی دیگری استفاده نکنید.
 • دستورالعمل های مراقبت های بعد از متخصص پوست را دنبال کنید.

۸-عوارض پس از درمان چیست؟

بعد از درمان مقداری قرمزی و تورم خواهید دید. این اغلب شبیه آفتاب سوختگی خفیف به نظر می رسد. استفاده از کمپرس خنک می تواند به کاهش ناراحتی شما کمک کند.

۹-آیا زمان نقاهت برای لیزر موهای زائد وجود دارد؟

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

۱۰-چه زمانی بعد از لیزر موهای زائد نتیجه را می بینم؟

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش ۱۰ تا ۲۵ درصدی مو را پس از اولین درمان داشته باشید.

۱۱-تعداد جلسات مورد نیاز لیزر ؟

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر بیماران به ۲ تا ۶ لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر بیماران برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می‌شوند. موها نیز ریزتر و رنگ روشن‌تری دارند.

۱۲-نتایج لیزر موهای زائد چقدر ماندگار خواهد بود؟

اکثر بیماران برای ماه ها یا حتی سال ها بدون مو می مانند. هنگامی که برخی از موها دوباره رشد می کنند، احتمالا کمتر قابل توجه خواهند بود. برای اینکه ناحیه عاری از مو باشد، بیمار ممکن است به لیزرهای نگهدارنده نیاز داشته باشد.

۱۳-عوارض جانبی احتمالی لیزر چیست؟

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و ۱ تا ۳ روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • درد و ناراحتی
 • تورم
 • سرخی

سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود، نادر است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • تاول زدن
 • شیوع هرپس سیمپلکس (زخم سرد).
 • عفونت ها
 • جای زخم
 • روشن شدن یا تیره شدن پوست

با گذشت زمان، رنگ پوست تمایل به بازگشت به حالت عادی دارد. با این حال، برخی از تغییرات در رنگ پوست دائمی هستند. به همین دلیل است که مراجعه به پزشک متخصص در درمان های لیزری و دانش عمیق پوست بسیار مهم است. پیروی از دستورالعمل های متخصص پوست نیز مهم است. پیروی از دستورالعمل های قبل از درمان و دستورالعمل های بعد از درمان، خطر عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

۱۴-چه زمانی انجام لیزر درمانی دیگر برای رفع موهای زائد بی خطر است؟

این از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. از بین بردن موها اغلب به یک سری لیزر درمانی نیاز دارد. اکثر بیماران می توانند هر ۴ تا ۶ هفته یک بار لیزر موهای زائد را انجام دهند. متخصص پوست به شما می گوید چه زمانی درمان دیگری بی خطر است. اکثر بیماران مقداری رشد مجدد مو را مشاهده می کنند. متخصص پوست شما می تواند به شما بگوید که چه زمانی می توانید با خیال راحت از لیزر درمانی برای حفظ نتایج استفاده کنید.

۱۵-سابقه لیزر موهای زائد چگونه است؟

لیزر نقش مهمی در درمان بسیاری از بیماری هایی دارد که پوست، مو و ناخن ها را تحت تاثیر قرار می دهند. در سال های اخیر پیشرفت های زیادی در پزشکی لیزر صورت گرفته است. متخصصان پوست در ایجاد این پیشرفت ها پیشتاز بوده اند. یکی از این پیشرفت ها این است که افراد بیشتری می توانند با خیال راحت لیزر موهای زائد را انجام دهند. در گذشته فقط افرادی که موهای تیره و پوست روشن داشتند می توانستند با خیال راحت لیزر موهای زائد را انجام دهند. امروزه لیزر موهای زائد یک گزینه درمانی برای بیمارانی است که موهای روشن و پوست روشن دارند و بیمارانی که پوست تیره دارند. لیزر موهای زائد باید در این بیماران با دقت زیادی انجام شود. متخصصان پوست می دانند که چه اقدامات احتیاطی را برای انجام لیزر موهای زائد ایمن و موثر انجام دهند.

خلاصه مطلب

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش ها برای رها شدن از شر موهای ناخواسته بدن شماست. این درمان محدوده سنی خاصی ندارد، عوارض آن بسیار محدود است و پس از ۶ الی ۸ جلسه، شما می توانید پوستی لطیف و بدون مو را تجربه کنید. برای رزرو وقت لیزر دایود در کرج با شماره زیر تماس بگیرید:

۰۲۶۳۴۴۰۹۹۲۱ | ۰۹۳۵۱۷۸۵۷۰۰

بهترین کلینیک رفع موهای زائد در کرج

اگر شما نیز به دنبال رفع موهای زائد خود در کرج با استفاده از جدیدترین متدها و دستگاه ها هستید، می توانید هم اکنون با مشاوران مرکز زیبایی آپیلنس تماس گرفته و وقت خود را رزرو کنید. شماره های تماس ما به شرح ذیل و آدرس ما کرج، دهقان ویلا دوم، ابتدای خیابان نیاکی، پلاک ۳ می باشد. برای اطلاع از هزینه دقیق، با شماره تلفن 📞 ۰۲۶۳۴۴۰۹۹۲۱ تماس بگیرید.

کلینیک زیبایی کرج

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

جهت مشاوره و اطلاع از تخفیف ها تماس بگیرید 09123635700