لیزر تاتو چطور کار می کند؟

لیزر حذف تاتو کرج

۵/۵ - (۶۰ امتیاز)

لیزر حذف تاتو در کرج

طیف گسترده ای از عوامل وجود دارد که پاک کردن تاتو در کرج  با لیزر را به ایمن ترین و موثرترین روش برای حذف جوهر ناخواسته تبدیل می کند. در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد فرآیند پاک کردن تاتو بدانید به زبان ساده بیان شده است. اما اگر در زمینه پاک کردن خالکوبی و جای تتو اطلاعات کافی دارید و به دنبال یک کلینیک زیبایی در کرج هستید تا این خدمات را دریافت کنید، کافیست جهت مشاوره رایگان و رزرو وقت هم اکنون با کارشناسان آپیلنس تماس بگیرید.

کلینیک زیبایی کرج

چرا معمولاً تاتوها دائمی هستند؟

فرآیند تاتو جوهر را در درم، که لایه داخلی پوست است، وارد می کند. رسوب ذرات جوهر در این لایه تضمین می کند که در بافت زیر جلدی زیر پوست جذب نمی شوند یا از پوست خارج نمی شوند زیرا اپیدرم به طور طبیعی بازسازی می شود. هنگامی که جوهر در درم رسوب می‌کند، سیستم ایمنی بدن به همان روشی که به هر جسم خارجی دیگری واکنش نشان می‌دهد، واکنش نشان می‌دهد – گلبول‌های سفید خون تلاش می‌کنند جسم خارجی را جذب و از بین ببرند. با گذشت زمان، گلبول‌های سفید خون ذرات کوچک‌تر جوهر را از بین می‌برند، اما بیشتر آن‌ها هنوز برای گلبول‌های سفید بزرگ‌تر از آن هستند که نتوانند روی پوست گرفته و از آن جدا شوند. از آنجایی که ذرات جوهر برای جذب گلبول های سفید بسیار بزرگ هستند، سلول های پوست اطراف ذرات بهبود می یابند و جوهر دائمی می شود.

لیزر چگونه تاتو را پاک می کند؟

لیزرها با شکستن ذرات بزرگ تر جوهر به قطعات به اندازه کافی کوچک برای جذب توسط گلبول های سفید کار می کنند. برای شکستن یک ذره جوهر، باید آن را حرارت دهید تا به دلیل انبساط بزرگ شود، اما این عمل باید به اندازه کافی سریع باشد تا نیمی از ذره خنک بماند. سپس نیروهای سرد و گرم مخالف، ذرات جوهر را به قطعات کوچک تر تبدیل می کنند. هنگامی که لیزر ذرات جوهر را به قطعات کوچک تقسیم می‌کند، گلبول‌های سفید خون می‌توانند آنها را برای انتقال به کبد و حذف از بدن آماده کنند.

چگونگی حذف تاتو با لیزر

دستگاه لیزر حذف تاتو

لیزرهای حذف تاتو در کرج در فرکانس بسیار باریکی عمل می کنند و بسیار بسیار سریع هستند. این سرعت و گرما برای شکستن ذرات جوهر به طور موثر و یکنواخت بسیار مهم است. در کلینیک آپیلنس ، ما از لیزر کیوسوئیچ استفاده می کنیم که از چهار طول موج برای شکستن رنگ ها و ترکیبات مختلف ذرات جوهر مورد استفاده در خالکوبی های مختلف استفاده می کند.

چه تاتوهایی را می توان با لیزر پاک کرد؟

لیزرهای مدرن پاک کردن خالکوبی در از بین بردن بیشتر تاتوها موثر هستند، اما همه خالکوبی ها را نمی توان به طور کامل پاک کرد. عواملی مانند رنگ، مکان، تراکم جوهر و سن می توانند بر موفقیت کلی فرآیند پاک کردن خالکوبی تأثیر بگذارند. تتوهای قدیمی معمولا بهترین گزینه برای پاک کردن هستند، زیرا ذرات جوهر با گذشت زمان ضعیف می شوند و راحت تر شکسته می شوند. جوهر سیاه معمولاً راحت‌ترین حذف است، زیرا نور را بیشتر از رنگ‌های دیگر جذب می‌کند. نوع پوست نیز یکی از عواملی است که در انجام لیزر تاتو باید مدنظر قرار گیرد. از آنجایی که پوست‌های تیره‌تر ملانین بیشتری دارند، رنگ‌های خاصی از جوهر قابل هدف‌گیری نیستند. جوهر سیاه برای درمان انواع پوست بی خطر است. با این حال، برای جلوگیری از آسیب احتمالی به پوست، باید احتیاط بیشتری در مورد افرادی که رنگدانه بیشتری در پوست خود دارند، انجام شود. در آپیلنس، ما همه این عوامل را هنگام تهیه برنامه درمانی فردی شما در نظر می گیریم. ما درصد موفقیت بالایی برای حذف کامل در انواع رنگ پوست، سن و مکان های تاتو داریم.

در جلسه حذف تاتو با لیزر در کرج چه اتفاقی می افتد؟

قبل از جلسه اولیه، برای تعیین اینکه آیا تاتو شما کاندید مناسبی برای حذف است یا خیر، با کارشناسان مرکز زیبایی آپیلنس مشاوره خواهید داشت، ما انتظارات واقع بینانه و نتایج احتمالی را مورد بحث قرار خواهیم داد. زمان تقریبی درمان، فاصله بین جلسات، مراقبت های بعد از ناحیه تحت درمان، و یک شماره تلفن برای پاسخ سریع به هر سوال یا نگرانی در طول فرآیند به شما داده می شود. بدین صورت شما در هر لحظه می توانید نسبت به پرسیدن سوالات و دغدغه های خود از کارشناسان مرکز ما، اقدام کنید. هنگامی که برای اولین جلسه خود وارد کلینیک می شوید، ما بار دیگر به سرعت همه چیزهایی را که در جلسه مشاوره مطرح شد را مرور خواهیم کرد. اکثر درمان ها فقط چند دقیقه طول می کشد.

مراحل پاک کردن تاتو در کرج

آیا پاک کردن تاتو با لیزر درد دارد؟

برداشتن تاتو می تواند دردناک باشد، اغلب بیشتر از انجام تاتو در وهله اول. لیزرها ذرات جوهر را تا هزاران درجه حرارت می دهند تا آنها را تجزیه کنند، اما این اتفاق به قدری سریع و در یک ناحیه متمرکز رخ می دهد که انرژی به شکل  یک موج ضربه ای فرو می ریزد. این موج شوک از طریق پوست به ارتعاش در می آید و باعث می شود که لایه بالایی پوست بلند شده و سفید به نظر برسد یا دچار “یخ زدگی” شود. بنابراین اگرچه پاک کردن تاتو با لیزر می تواند به طور موقت دردناک است، اما این اثر معمولاً فقط چند ثانیه طول می کشد.

چطور درد لیزر تاتو را کم کنیم؟

راه هایی برای مدیریت درد ناشی از پاک کردن تاتو با لیزر وجود دارد. در کلینیک آپیلنس، ما بی‌حسی موضعی یا کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی (که اکثر آن ها در درمان تاتو بی‌اثر هستند) ارائه نمی‌دهیم. ما در عوض سیستم هوای خنک را به کار می گیریم. این سیستم به کاهش درد با جریان هوای سرد ۳۰ درجه سانتی گراد کمک می کند. هوای خنک همچنین به کاهش آسیب حرارتی کمک می کند و درمان را به سمت یک روند بهبودی روان حرکت می دهد.

عوارض پاک کردن تتو با لیزر چیست؟

همان طور که محل تاتو بهبود می یابد، ممکن است کمی تورم، حساسیت و درد جزئی، شبیه به آفتاب سوختگی، تجربه کنید. مراقبت های پس از برداشتن تاتو با لیزر می تواند ناراحتی را کاهش دهد.

پیشنهاد ویژه آپیلنس: رفع غبغب در کرج با نتیجه عالی

مراقبت های بعد از حذف خالکوبی با لیزر

حذف خالکوبی با لیزر برای اطمینان از بهبودی مناسب و نتایج بهینه، به مراقبت‌های بعدی بسیار وابسته است. پس از جلسه، حتما محل را تمیز، مرطوب و با یک پانسمان استریل پوشانده باشید و به مدت ۷۲ ساعت از قرار دادن پوست محل مورد نظر در برابر نور مستقیم آفتاب اجتناب کنید.

روش های جایگزین حذف تاتو

روش های مختلفی برای پاک کردن تاتو به صورت “طبیعی” وجود دارد که ادعا می کنند جایگزین های بهتری برای پاک کردن تاتو با لیزر هستند. اینها هرکدام ویژگی ها و خطرات خاص خود را دارند:

پاک کردن تاتو با نمک

این شامل تزریق یک محلول نمکی به درم برای رقیق شدن جوهر و ترغیب آن به افتادن است. این روش جوهر را وارد اپیدرم می‌کند تا بتواند از بین برود. این روش به ندرت موثر است و در حالی که هر جلسه ارزان تر است، اغلب جلسات بیشتری نسبت به لیزر طول می کشد. برای اینکه جوهر را به سطح مدنظر برسانیم تا از بین برود یا به پوست پیوند بخورد، باید زخمی روی پوست ایجاد می‌شود. پس از ایجاد یک زخم مشابه در همان ناحیه به طور مکرر، این خطر فوق العاده ای برای آسیب رنگدانه و بروز زخم دائمی است.

حذف تاتو کرج

میکرودرم ابریژن

این روش اساساً لایه برداری است که از طریق لایه برداری شیمیایی یا بافر فیزیکی به حداکثر می رسد. این روش خطر بالقوه ای برای ایجاد اسکار، عفونت و بی نظمی های پوستی برای پاکسازی تاتو به همراه دارد. کاربرد اصلی این روش، برای لایه برداری پوست و کمک به ترشح بیشتر کلاژن است. اگر به انجام میکرودرم در کرج تمایل دارید، می توانید با شماره ۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰ تماس گرفته و وقت خود را رزرو کنید.

کرم های پاک کننده خالکوبی

این کرم های خانگی برای روشن شدن تدریجی جوهر از طریق استفاده موضعی هستند. بسیاری سعی می کنند این واقعیت را پنهان کنند که این کرم ها در واقع بر پایه سفید کننده هستند که می تواند منجر به تغییر رنگ پوست، اسکار و آسیب شیمیایی به پوست شود.

همچنین ببینید: بهترین مرکز تزریق ژل لب در کرج 

ایجاد برش سطحی 

برش سطحی گاهی اوقات برای تاتوهای کوچکتر استفاده می شود، این در واقع برداشتن بخشی از پوست است که در آن تاتو قرار دارد. برش شامل رد بخیه و اسکار تقریباً مشخصی خواهد بود. بنابراین چندان گزینه ای مناسبی به نظر نمی رسد.

خلاصه مطلب

اگر برای گرفتن یک شغل جدید یا رفتن به خدمت سربازی یا ازدواج و دلایل مشابه دیگر، نیاز به پاک کردن تاتو خود دارید، به خاطر داشته باشید که پاک کردن تاتو با لیزر فرآیندی است که زمان می برد. از بین بردن کامل جوهر چندین جلسه طول می کشد و ممکن است درمان بسته به تراکم و محل جوهر تفاوت قابل توجهی را نشان دهند. توصیه می کنیم بین جلسات حداقل ۴ تا ۸ هفته فاصله داشته باشید تا به بدن شما فرصت دهید تا ذرات جوهر شکسته را از بدن شما حذف کند. برخلاف تصور رایج، اندازه تاتوها هیچ ارتباطی با روند پاک کردن آن ها ندارد. حتی کوچکترین خالکوبی ها نیز بسته به عمق و تراکم جوهر، ممکن است زمان زیادی طول بکشد.

انتخاب یک متخصص حذف تاتو با لیزر

تجربه، فناوری، کارکنان، صداقت و مراقبت فردی مهم ترین جنبه های هر روش پاک کردن تاتو هستند. اطمینان از راحتی شما و بهترین نتایج ممکن باید اولویت اصلی هر کسی باشد که برای انجام روش پاک کردن خالکوبی با لیزر شما به آن اعتماد دارید. اطمینان حاصل کنید که مرکز انتخابی شما دارای کارکنانی است که می توانند به تمام سوالات شما پاسخ دهند و توصیه های فردی برای خالکوبی خاص شما ارائه دهند. به همین منظور، ما در کلینیک آپیلنس، بهترین مرکز زیبایی کرج، زیر نظر پزشک متخصص و با استفاده از دستگاه های روز دنیا، آماده ارائه خدمات حذف تاتو با لیزر در کرج به شما عزیزان هستیم. برای دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت، هم اکنون با کارشناسان مرکز ما تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰ | ۰۲۶۳۴۴۰۹۹۲۱

نمونه کار لیزر تاتو در کرج

مشاوره و رزرو وقت: ۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس: فلکه اول گوهردشت، ساختمان 20، ط 5 (مشاوره و رزرو وقت: 0912363500)