روش ها و متریال مورد استفاده در لیفت با نخ ۱۴۰۳

روش های لیفت با نخ در کرج کاگ مونو اسکرو

۵/۵ - (۱ امتیاز)

انواع روش های لیفت با نخ برای جوانسازی

اکنون در سال ۲۰۲۴، روزهایی که بیماران از روش های زیبایی و جوانسازی اجتناب می کردند گذشته است. روش های جوانسازی نظیر لیفت با نخ امروزه به دلیل توانایی خود در ارائه نتایج قابل مقایسه با روش های جراحی، البته نیمه دائمی، شناخته شده اند. یک روش بسیار رایج و بسیار مورد توجه در زمینه زیبایی‌شناسی پزشکی که هم توسط پزشکان و هم توسط بیماران شناخته شده است لیفت صورت با نخ است. در روش لیفتینگ به دلیل توانایی آن در کشیدن پوست و ایجاد طراوت و جوان‌سازی همچنان در زمینه پزشکی مورد توجه قرار می‌گیرند.

لیفت با نخ مشاوره رایگان در آپیلنس کرج

آیا لیفت صورت خطر دارد؟

این استقبال گسترده از لیفت کردن به وسیله نخ، منجر به افزایش تعداد مطالعات انجام شده در سال‌های اخیر شده است. اگر نگوییم همه آن ها، اما اکثریت به یک نتیجه رسیده‌اند: اینکه لیفت نخ بی‌خطر است و بیماران در حال حاضر نه تنها از این روش حمایت می‌کنند، بلکه فعالانه به دنبال روش های موثرتر آن نیز هستند. لیفتینگ امروزه به عنوان یکی از رویکردهای نوآورانه غیر جراحی در روش های زیبایی جا افتاده است.

تاریخچه و تکامل لیفت نخ

نخ‌های PDO که در اواخر دهه ۱۹۹۰ معرفی شدند، در ابتدا عمدتاً برای بلند کردن بافت‌های پتوز صورت طراحی شدند. اما در طول سال ها، تغییراتی از طرح اصلی مانند مونو (Mono)، پیچی/تورنادو، و کاگ (cog) توسعه یافت و استفاده شد. این تغییرات شامل قرار دادن نخ ها در امتداد یک مسیر برنامه ریزی شده بود و سپس این نخ ها برای بلند کردن پوست کشیده می شوند، محکم می شوند و در نقطه ورود قطع می شوند.

چه کسانی اولین بار لیفت نخ کردند؟

در مرحله اولیه، لیفت نخ در بین برخی از پزشکان زیبایی به دلیل بروز بالای عوارض بعد از عمل، با درجه ای از سوء ظن مشاهده شد. با این حال، با ادامه پیشرفت فناوری و تکنیک‌ها، بخیه‌ها و تغییرات جدید به طور فزاینده‌ای در دسترس هستند و اگر بخواهیم متون موجود در مورد نخ‌ها را مرور کنیم، باید توجه داشت که اگرچه داده‌های اولیه نتایج متناقض و عودهای اولیه را نشان می‌دهند، یافته‌های اخیر ارائه شده است.

همچنین ببینید: تزریق بوتاکس در کرج با بهترین ماندگاری

پیشرفت روش های لیفت با نخ

امروزه دستگاه‌های جدید، تنوع نخ، مواد، طرح‌ها و تکنیک‌ها به‌طور مداوم در حال توسعه هستند و نشانه‌های هر تکنیک بیشتر اصلاح می‌شوند، در نتیجه منجر به کاهش قابل توجهی از عوارض در مراحل اولیه می‌شود. در واقع، تکامل لیفت با نخ به قدری پیشرفت کرده است که جدای از نخ‌های PDO معروف، بازار اکنون از نخ‌های جدیدی مانند PLLA و PCL استفاده کرده است. در ۳-۵ سال گذشته، روند رو به رشدی نشان می دهد که امروزه بیماران به طور فعال به دنبال روش های غیرجراحی از جمله لیفت با نخ هستند. این ثابت می کند که وقتی به درستی با نخ ها و تکنیک های مناسب انجام شود، می توان عوارض قبلی مربوط به بلند کردن نخ را تا حد زیادی کاهش داد، به حداقل رساند و از آن جلوگیری کرد.

انواع روش های لیفت با نخ

در حالی که نخ های لیفت از زمان معرفی پیشرفت قابل توجهی داشته اند، اما اساساً ۳ نوع از آن ها وجود دارد:

  • نخ لیفت مونو
  • نخ لیفت اسکرو | تورنداو
  • نخ لیفت کاگ

نخ لیفت مونو چیست؟

نخ های مونو از نوع صاف و بدون خار هستند. این نوع نخ‌ها معمولاً به‌صورت مش‌مانند روی صورت قرار می‌گیرند تا با بهبود و تحریک کلاژن‌سازی در اطراف نخ، اثر سفت‌کنندگی پوست داشته باشند. نخ های لیفت مونو اغلب برای خطوط گردن، افتادگی گردن، پیشانی و زیر چشم استفاده می شود. این نخ ها به گونه ای طراحی شده اند که به یک “نقطه لنگر” در زیر پوست متصل شوند. گرچه در تحریک تولید و سنتز کلاژن موثر است، اما نخ های مونو به طور کلی فقط برای سفت کردن پوست موثر هستند.

نخ لیفت اسکرو یا تورنادو

نخ لیفت اسکرو گاهی به عنوان نخ تورنادو شناخته می‌شود. آن ها اغلب به شکل نخ های منفرد یا دوتایی هستند که در اطراف سوزن واردکننده با هم در هم تنیده شده اند. این نخ ها تاثیر زیادی در حجم دادن به نواحی فرورفته پوست دارند. به طور طبیعی، نخ های در هم تنیده تأثیر قوی تری نسبت به نخ های منفرد دارند و معمولاً برای لیفتینگ عمومی صورت استفاده می شوند.

نخ لیفت اسکرو screw lift

نخ لیفت کاگ

نخ‌های دندانه‌دار اساساً رشته‌های تکی هستند، اما با خارهایی که برای چسباندن به سطح زیرین پوست طراحی شده‌اند. این خارها معمولاً به عنوان بخشی از نخ بریده می شوند یا قالب گیری می شوند و به عنوان یک ساختار پشتیبانی برای بلند کردن بافت های افتاده استفاده می شوند. بر خلاف رزوه های تک صاف، رزوه های دندانه دار نیازی به نقاط لنگر ندارند. در مورد نخ های دندانه دار، کلاژن سازی در اطراف نخ ها و خارهای آنها اتفاق می افتد. که آن را برای بلند کردن فک و لاغری موثرتر می کند.

PDO در مقابل PLLA و PCL

به طور کلی، لیفت با نخ عمدتاً برای سفت کردن پوست انجام می شود و اثر ثانویه آن برای شکل دادن و فرم دادن به صورت است. در سال‌های اخیر، استفاده از نخ‌ها به تدریج از صورت فراتر رفته و به سایر نواحی بدن مانند بازوها، ران‌ها، شکم و حتی باسن نیز رفته است. اساس نخ این است که آنها می توانند و معمولاً از یکی از ۳ نوع مختلف مواد ساخته می شوند: پلی دیوکسانون (PDO)، پلی ال-لاکتیک اسید (PLLA) و پلیکاپرولاکتون (PCL).

نخ پلی دیوکسانون (PDO)

این نخ که معمولاً برای بخیه زدن بخیه در جراحی ها استفاده می شود، اثرات نخ های پلی دیوکسانون (PDO) می تواند بین ۶ تا ۱۲ ماه باقی بماند. با حل شدن کامل نخ ها و جذب پوست پس از ۶ ماه، به تحریک تولید و سنتز کلاژن در پوست تا ۱۲ ماه کمک می کند. عملکرد PDO باعث ایجاد تغییرات در درم شناخته شده است و بسیاری از مطالعات نشان داده اند که در بهبود منافذ و چین و چروک های ریز موثر است. علاوه بر این، قادر به تقویت کلاژن سازی در ماتریکس پوستی برای افزایش ضخامت درم پاپیلاری است.

کاربردهای نخ PDO

نخ‌های PDO همچنین می‌توانند با قرار دادن آنها در لایه زیر جلدی تغییرات بافتی را القا کنند، زیرا سلول‌های PMN، از جمله ائوزینوفیل، پس از قرار دادن، بافت‌های دانه‌ریزی را در اطراف نخ جمع می‌کنند. در برخی مطالعات مشاهده شده است که بافت همبند کلاژنی تازه ساخته شده فراوانی در بافت های دانه بندی تشکیل شده وجود دارد. برخی مطالعات همچنین نشان داده‌اند که این بافت‌های همبند کلاژنی تازه ساخته شده به بافت همبند فیبری از قبل موجود همگرا می‌شوند و «اثر ادغام» ایجاد می‌کنند. از طریق این اثر باعث ایجاد واکنش التهابی در ناحیه اطراف که نخ در آن وارد می شود، می شود و در اثر انتقال مکانیکی، به صورت امواج به بافت های اطراف پخش می شود.

مزایای نخ لیفت PDO

در بافت‌های دانه‌بندی که به تازگی در نزدیکی نخ‌ها ساخته شده‌اند، فیبروبلاست و میوفیبروبلاست نیز گزارش شده است. این نشان می دهد که نخ های PDO می توانند به طور موثر خاصیت ارتجاعی پوست را در ناحیه عمل بهبود بخشند و با اثر میوفیبروبلاست ها، پوست را سفت کنند. در نهایت، مشاهده شده است که سلول‌های چربی توسط بافت‌های گرانوله در ناحیه درمان دناتوره شده‌اند، که ثابت می‌کند که نخ‌های PDO، در صورت استفاده صحیح، می‌توانند در روش‌های شکل‌دهی، کانتورینگ و جوان‌سازی صورت بسیار موثر باشند.

نخ پلی ال لاکتیک اسید (PLLA)

ماده دیگری که اغلب برای بخیه های جراحی انتخاب می شود، پلی ال لاکتیک اسید (PLLA) است. مشاهده شده است که PLLA حتی در شبیه سازی تولید کلاژن موثرتر از PDO است. این ماده دو سال یا بیشتر عمر می کند و پس از حل شدن، PLLA به مواد معمولی بی ضرر مانند لاکتات، گلوکز، دی اکسید کربن و آب تجزیه می شود. PLLA گاهی اوقات از جایگزینی برای پرکننده ها و سم بوتولینوم استفاده می کند، می تواند به عنوان یک حجم دهنده عمل کند و قادر به تحریک تولید کلاژن نوع ۱ و نوع ۳ است. یکی از مزایای استفاده از PLLA بر روی نخ‌های PDO این است که تقریباً هیچ واکنش التهابی ایجاد نمی‌کند یا مقدار بسیار کمی از واکنش‌های التهابی را به بافت‌های اطراف ایجاد می‌کند، اما نتایج مشابه، اگر نگوییم بهتر، ارائه می‌کند.

پیشنهاد آپیلنس: لاغری در کرج بدون درد و عوارض

نخ پلی کاپرولاکتون (PCL)

اگرچه به اندازه PDO و PLLA رایج یا محبوب نیست، نخ های پولوکاپرولاکتون (PCL) تا بیش از ۲ سال دوام می آورد. این به این دلیل است که پیوندهای شیمیایی و ساختار در PCL قوی‌تر و پیچیده‌تر هستند، بنابراین زمان زیادی طول می‌کشد تا کاملاً حل شود. سرعت پایین‌تر تخریب رزوه‌های PCL نیز باعث می‌شود که در مدت زمان طولانی در بافت‌های اطراف قرار داده شوند. دستیابی به یک نتیجه ماندگارتر PCL همچنین در مقایسه با PDO یا PLLA در تحریک تولید کلاژن بسیار قوی است. پس از حل شدن، مواد به مواد معمولی غیر سمی تجزیه می شوند و حتی پس از حل شدن نخ، تولید کلاژن می تواند تا یک سال ادامه یابد.

قبل و بعد لیفت با نخ صورت و چانه در کرج

آینده ترد لیفت

سرعت پیشرفت روش های لیفت با نخ در کرج نشان می‌دهد که انتظار می‌رود در آینده نزدیک به طور مداوم پیشرفت و پیشرفت کند و به طور مشابه، تقاضا برای رویه‌های کوتاه‌تر، سریع‌تر، مؤثرتر و نوآورانه‌تر باید به صورت خطی حرکت کند. از این رو، تجهیز یک پزشک به جدیدترین و پیشرفته ترین ابزارها، مهارت ها و تکنیک ها برای ارائه نتایج بهتر و ماندگارتر در بیماران اجتناب ناپذیر شده است.

کلینیک لیفت با نخ در کرج

اگر به دنبال انجام لیفت صورت و ابرو با نخ در کرج هستید، هم اکنون با مشاوران مرکز زیبایی آپیلنس تماس گرفته و وقت مشاوره و ویزیت خود را رزرو کنید. ما در کلینیک زیبایی آپیلنس مسلط به انواع روش های جوانسازی، لاغری، مزوتراپی و زیباسازی هستیم. برای مشاهده نمونه کارهای آپیلنس، از پیج اینستاگرام و صفحه نمونه کارهای ما بازدید فرمایید. آدرس کلینیک آپیلنس: دهقان ویلای دوم، ابتدای خیابان نیاکی، روبروی دبیرستان سایپا پلاک ۳

شماره های تماس : ۰۲۶۳۴۴۰۹۹۲۱ | ۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰ 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

جهت مشاوره و اطلاع از تخفیف ها تماس بگیرید 09123635700