روش های برداشت خال در سال ۱۴۰۲❤️

برداشتن خال در کرج

۴.۹/۵ - (۲۰ امتیاز)

روش های برداشتن خال در سال ۱۴۰۲

اکثر خال ها بی ضرر هستند، اما پزشک شما ممکن است برداشتن خال را در صورت مشکوک بودن توصیه کند. همچنین خال ها را می توان به دلایل زیبایی برداشت. چه جراحی برای برداشتن خال انجام دهید و چه اصلاح کنید، این روش سریع است و پس از بی حس شدن ناحیه نباید صدمه ببیند. پس از عمل، ممکن است برای چند روز در اطراف ناحیه دچار گزش یا سوزش شوید. در این مطلب، به بررسی جدیدترین روش های برداشتن خال در کرج در سال ۱۴۰۲ می پردازیم، با ما در آپیلنس بهترین کلینیک زیبایی کرج همراه باشید. توجه» کلینیک آپیلنس در آدرس فلکه اول گوهردشت کرج، ساختمان ۲۰، طبقه ۵ آماده ارائه خدمات زیبایی به شما عزیزان است

تزریق ژل و بوتاکس در کرج بهترین دکتر

کلینیک زیبایی آپیلنس

روش برداشتن خال چگونه است؟

در روش برداشتن خال، متخصص پوست شما خال را تراشیده یا برش می دهد تا آن را از روی پوست شما خارج کند. متخصص پوست پزشکی است که در تشخیص و درمان بیماری های پوستی تخصص دارد. به طور کلی این یک روش سریع و سرپایی است که به پزشک شما اجازه می دهد خال را برای سرطان پوست آزمایش کند. برخی افراد نیز به دلایل زیبایی خال ها را بر می دارند. اما خوب است قبل از بررسی روش های خال برداری در کرج به این بپردازیم که خال چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

خال چیست؟

خال‌ها اغلب در دوران کودکی یا نوجوانی شما ظاهر می‌شوند و از رنگ پوست طبیعی تا صورتی، قهوه‌ای یا سیاه متغیر هستند. افرادی که مو یا پوست تیره‌تری دارند نسبت به افرادی که مو یا پوست روشن‌تری دارند، خال‌های تیره‌تری دارند. خال ها می توانند صاف یا از سطح پوست شما بلند شوند. پزشک شما ممکن است خال شما را به عنوان خال (“nee-vis”) یا گروهی از خال ها به عنوان nevi (“neev-eye”) معرفی کند.

پیشنهاد مطالعه بیشتر: برداشتن چین و چروک صورت با تزریق بوتاکس در کرج

چه تعداد خال در بدن طبیعی است؟

داشتن حدود ۱۰ تا ۴۰ خال در زمان بزرگسالی طبیعی است. برخی از خال ها به کندی رشد می کنند و ممکن است به مرور زمان روشن یا ناپدید شوند. بیشتر خال ها بی ضرر هستند، اما اگر در مورد ظاهر خال نگرانی دارید، یا اگر تغییر رنگ یا شکل، خارش یا خونریزی داشت، باید به پزشک خود مراجعه کنید.

آیا بین خال و سرطان پوست ارتباطی است؟

گاهی اوقات، خال ها سرطان پوست یا پیش سرطانی هستند. اگر خال شما خارش دارد، خونریزی می کند، گرد یا بیضی شکل نیست، یا متوجه تغییراتی در ظاهر آن شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

چرا برداشتن خال انجام می شود؟

این درمان، خال‌های غیر معمول را در هر نقطه از صورت، گردن، دست‌ها یا نیم تنه درمان می‌کند. پزشک شما ممکن است برداشتن یک خال غیرمعمول را توصیه کند تا بتواند آزمایش (بیوپسی) را برای بررسی سرطانی (بدخیم) یا پیش سرطانی بودن رشد انجام دهد. اگر متخصص پوست شما بتواند خال را از بین ببرد و به حاشیه های خوبی دست یابد (ناحیه اطراف خال)، برداشتن خال ممکن است به عنوان یک درمان درمانی برای سرطان پوست که گسترش نیافته عمل کند. البته اگر از موقعیت یا ظاهر آن ناراضی باشید، می توانید بازهم با مشورت پزشک جهت برداشتن خال اقدام کنید. بدین منظور می توانید با کلینیک زیبایی آپیلنس واقع در دهقان ویلای کرج تماس حاصل فرمایید.

 ۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰

چه کسانی نیاز به این درمان دارند؟

اکثر خال ها نیازی به درمان ندارند. اما اگر از ظاهر یا احساس آن ناراضی هستید، ممکن است بخواهید خال را بردارید. اگر در مورد این موضوع نگران هستید با پزشک خود صحبت کنید. به طور کلی، خالها در صورتی که پزشک مشکوک باشد که ممکن است سرطانی یا به دلایل زیبایی باشد، برداشته می شوند.

برداشتن خال غیرمعمول

خال های معمولی گرد، مسطح یا کمی برجسته هستند، حتی رنگ دارند و در طول زمان تقریباً به همان شکل و اندازه باقی می مانند. اما اگر خال شما غیر معمول به نظر می رسد (دیسپلاستیک)، پزشک شما ممکن است حذف آن را توصیه کند تا بتواند آزمایشاتی را برای تعیین سرطان (بدخیم) یا نه سرطانی (خوش خیم) انجام دهد.

رفع خال برای زیبایی

چه با خال متولد شده باشید و چه با گذشت زمان رشد کرده باشد، ممکن است از ظاهر یا احساس آن خوشتان نیاید. اگر خالی دارید که شما را آزار می دهد، نگرانی های خود را با پزشک خود در میان بگذارید. هرگز اقدام به برداشتن خال در خانه نکنید. انجام این کار توسط پزشک ایمن تر است و از نحوه مراقبت پس از بهبودی خود راضی تر خواهید بود.

قبل از خال برداری در کرج چه اتفاقی می افتد؟

قبل از عمل برداشتن خال، پزشک شما پوست تان را بررسی می کند. وی ممکن است از خال های شما عکس بگیرد. او همچنین ممکن است از ابزاری به نام درموسکوپ برای مشاهده دقیق خال و تعیین بهترین روش برداشتن آن استفاده کنند. پزشک نواحی روی پوست شما را که قرار است برداشته شوند، علامت‌گذاری می‌کند. سپس، منطقه را تمیز می کند. داروی بی حس کننده (بیهوشی) دریافت خواهید کرد. این ممکن است روی پوست شما اعمال شود (به صورت موضعی) یا ممکن است در محل جراحی تزریق شود. گاهی اوقات، شما هر دو را دریافت خواهید کرد.

پیشنهاد مطالعه بیشتر: لیزر موهای زائد در کرج با بازدهی عالی

متخصصین پوست چگونه خال ها را از بین می برند؟

دو روش اصلی برای برداشتن خال وجود دارد: برش جراحی و شیو خال. مانند تمام روش های جراحی، هر دو نوع روش برداشتن خال دارای خطرات و مزایایی هستند. با متخصص پوست خود در مورد اینکه کدام روش برای شما مناسب است صحبت کنید.

برداشتن جراحی (Surgical excision)

اکسیزیون یک تکنیک بسیار رایج برای برداشتن خال است. پس از تمیز کردن و بی حس کردن ناحیه، جراح شما از یک چاقوی جراحی برای جدا کردن خال از بقیه پوست شما استفاده می کند. بسته به نوع آن، آنها حاشیه ای از پوست سالم می گیرند تا اطمینان حاصل شود که تمام سلول های غیرمعمول برداشته می شوند. سپس با استفاده از فورسپس برای گرفتن بخش، خال را بلند می کنند. خونریزی طبیعی است و جراح شما ممکن است قبل از بخیه زدن ناحیه به هم، به آن ناحیه فشار وارد کند یا آن را بسوزاند (سوزن کند) تا خونریزی را متوقف کند.

تراشیدن خال 

یکی دیگر از روش‌های رایج برای برداشتن خال، شیو خال یا تراشیدن است. پزشک شما ممکن است بتواند آن را با تراشیدن به جای بریدن از بین ببرد. تراشیدن می‌تواند نمونه‌ای از بافت را برای تجزیه و تحلیل فراهم کند و افراد عموماً از نتایج پس از بهبودی راضی هستند. اما تراشیدن برای بررسی حاشیه های عمیق تومور مفید نیست و نمی توان از آن برای تمایز بین انواع مختلف سرطان پوست استفاده کرد.

تراش خال چطور انجام می شود؟

برای برداشتن خال با اصلاح، پزشک شما از یک تیغ یک یا دو تیغه استفاده می کند تا به دقت ضایعات را تا سطح پوست اطراف تراشیده کند. او ممکن است به آرامی ناحیه اطراف خال برداشته شده را بسوزاند (سوزن کنند) تا ظاهر هر جای زخم را پس از بهبودی بهبود بخشند. احتمال بازگشت خال هایی که با برش اصلاح برداشته می شوند تا حدودی بیشتر از خال های برداشته شده با برش جراحی است.

لیزر برداشت خال در کرج

یکی دیگر از روش های برداشتن خال خصوصاً برای امور زیبایی، استفاده از دستگاه پلاسما می باشد. در این روش که به صورت سرپایی و بدون درد انجام می شود، پس از معاینه پزشک، بیمار تحت درمان با دستگاه لیزر پلاسما قرار می گیرد و خال برداری به راحتی انجام می شود. برای رزرو وقت برداشت خال با پلاسما در کرج کافیست با مشاوران مرکز زییایی آپیلنس تماس حاصل فرمایید.

 ۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰

مزایای برداشتن خال با جراحی چیست؟

مزیت اصلی انجام روش برداشتن خال این است که پزشک شما می تواند آزمایشاتی را برای تشخیص سرطان پوست بودن خال انجام دهد. اگر به درمان سرطان پوست فراتر از برداشتن خال نیاز دارید، می‌توانید فوراً آن را شروع کنید، که ممکن است احتمال گسترش (متاستاز) سرطان شما به سایر قسمت‌های بدن را کاهش دهد. علاوه بر این، بسیاری از افرادی که روش‌های برداشتن خال را انجام می‌دهند، از نحوه مراقبت پس از بهبودی راضی هستند.

خطرات یا عوارض این روش جراحی خال چیست؟

وقتی متخصص پوست شما خال را در مطب خود برمی دارد، این یک روش کم خطر است. اما مانند همه روش ها، خطراتی نیز وجود دارد. خطرات روش های برداشتن خال عبارتند از:

 • خون ریزی.
 • جای زخم (که ممکن است قابل توجه باشد یا نباشد).
 • عفونت
 • آسیب عصبی
 • خال ممکن است عود کند

زمان نقاهت برداشت خال چقدر است؟

زمان بهبودی به سلامت کلی شما و اندازه خالی که برداشته اید بستگی دارد. احتمالاً دو تا سه هفته طول می کشد تا پس از برداشتن خال بهبود یابد. در این مدت، می توانید فعالیت های روزانه خود را انجام دهید، اما ممکن است کمی درد داشته باشید. برای ترویج بهبودی و جلوگیری از عفونت، باید دستورالعمل های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود را در مورد مراقبت از زخم دنبال کنید.

مراقبت های بعد از برداشتن خال

پس از برداشتن خال، زخمی خواهید داشت که باید آن را تمیز، مرطوب و پوشانده نگه دارید. حتماً پانسمان را روزانه یا طبق دستور پزشک خود تعویض کنید. پس از بهبودی، هنگام قرار گرفتن در معرض آن، حتما از کرم ضد آفتاب روی آن ناحیه استفاده کنید.

چه زمانی باید در مورد خال به پزشک مراجعه کنم؟

بیشتر خال ها بی ضرر هستند و نیازی به برداشتن ندارند. اما شما باید خال های خود را به طور منظم بررسی کنید و هر گونه تغییر را یادداشت کنید. اگر خال شما:

 • دردناک یا خارش دار است.
 • ترشح یا خونریزی دارد.
 • رشد می کند یا تغییر شکل می دهد.
 • دارای اضلاع نامنظم (در اطراف یک شکل نیست).
 • بعد از ۳۰ سالگی ظاهر شوید.

وضعیت های اروژانسی پس از حذف خال

پس از انجام عمل برداشتن خال، ناحیه مورد نظر را از نزدیک تماشا کنید تا تغییراتی را که ممکن است نشان دهنده مشکل در بهبودی باشد، جستجو کنید. اگر:

 • شما خونریزی دارید که متوقف نمی شود.
 • شما متوجه علائم عفونت، مانند قرمزی یا چرک می شوید.
 • شما از نحوه ظاهر آن پس از بهبودی ناراضی هستید.
 • خال دوباره رشد می کند.

آیا برداشتن خال درد دارد؟

پزشک شما از داروهای بی حس کننده برای جلوگیری از درد در حین برداشتن خال استفاده می کند. برخی از روش های برداشتن خال فقط به بی حسی موضعی (در بالای پوست) نیاز دارند، اما ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است داروهایی مانند لیدوکائین را نیز برای کاهش ناراحتی شما تزریق کند. ممکن است تا چند روز پس از برداشتن خال در ناحیه احساس سوزش یا سوزش داشته باشید.

آیا می توانم خودم خال را بردارم؟

سعی نکنید خودتان خال ها را بردارید. حتی اگر می‌توانید محصولاتی را بخرید که به‌عنوان قلم‌های حذف خال یا لیزر به بازار عرضه می‌شوند – یا ممکن است وسوسه شوید که خودتان خال خود را بتراشید یا برش دهید – به چند دلیل مهم نباید این کار را انجام دهید.

 • ممکن است سرطانی باشد
 • ممکن است کل خال را نگیرید.
 • در خطر عفونت هستید
 • ممکن است یک اسکار قابل توجه ایجاد کنید.

خلاصه مطلب

برداشتن خال یک روش سریع و نسبتا آسان است که پزشک شما ممکن است برای برداشتن ایمن خال های مشکوک توصیه کند. برداشتن خال را می توان به دلایل زیبایی نیز انجام داد – فقط این کار را در خانه انجام ندهید! پزشک شما قبل از تراشیدن یا بریدن خال، ناحیه را تمیز و بی حس می کند. پس از برداشتن خال، ممکن است برای چند روز کمی سوزش و سوزش داشته باشید. حتماً دستورالعمل‌های ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود را برای مراقبت‌های پس از برداشتن خال دنبال کنید و اگر علائم نگران‌کننده‌ای دارید، تماس بگیرید.

بهترین کلینیک خال برداری در کرج

داشتن بدنی بدون خال، نتیجه یک درمان حرفه ای در یک کلینیک معتبر است. اگر در شهر کرج یا تهران هستید و قصد دارید پوست خود را از وجود هرگونه خال رها سازید، هم اکنون با کلینیک زیبایی آپیلنس تماس بگیرید. ما آماده هستیم که به شما در این زمینه راهنمایی نموده و بهترین درمان را به شما پیشنهاد کنیم. شماره تماس ما 📞 ۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰  و آدرس ما کرج، فلکه اول گوهردشت، ساختمان ۲۰، طبقه ۵ می باشد.

کلینیک زیبایی کرج

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس: فلکه اول گوهردشت، ساختمان 20، ط 5 (مشاوره و رزرو وقت: 0912363500)