انواع لیزر الکساندرایت در کرج ❤️ آپیلنس

لیزر الکساندرایت کرج

۵/۵ - (۱۹ امتیاز)

لیزر الکساندرایت موهای زائد در کرج

لیزر (تقویت نور با انتشار تحریک شده تشعشع) با ساطع طول موج نور پرانرژی عمل می کند که وقتی روی یک وضعیت پوستی خاص متمرکز شود گرما ایجاد می کند و سلول های بیمار را از بین می برد. طول موج بر حسب نانومتر (nm) اندازه گیری می شود. انواع مختلفی از لیزر برای استفاده در جراحی پوست موجود است. آنها توسط محیطی که پرتو لیزر را تولید می کند متمایز می شوند. هر یک از انواع مختلف لیزر، بسته به طول موج و میزان نفوذ آن، کاربرد خاصی دارد. این محیط نور یک طول موج خاص را هنگام عبور از آن تقویت می کند. این منجر به آزاد شدن یک فوتون نور در بازگشت به حالت پایدار می شود. مدت زمان پالس های نور بر کاربردهای بالینی لیزر در جراحی پوست تأثیر می گذارد. در این مطلب، به معرفی مرکز لیزر الکساندرایت در کرج می پردازیم. با ما در آپیلنس، بهترین کلینیک زیبایی در کرج همراه باشید.

کلینیک زیبایی کرج

لیزر الکساندرایت چیست؟

لیزر الکساندرایت لیزری است که از کریستال الکساندریت به عنوان منبع یا محیط لیزر استفاده می شود. لیزر الکساندرایت طول موج خاصی از نور در طیف مادون قرمز (۷۵۵ نانومتر) تولید می کند. این لیزر نور قرمز در نظر گرفته می شود. لیزر الکساندرایت در حالت سوئیچ کیو نیز موجود است. کیو سوئیچ به تکنیکی اطلاق می شود که باعث می شود لیزر یک پرتو با شدت بالا در پالس های بسیار کوتاه تولید کند.

لیزر الکساندرایت چگونه کار می کند؟

طول موج نور پرانرژی ساطع شده توسط لیزر به انرژی گرمایی تبدیل می شود و این به ناحیه مورد نظر خاص آسیب می رساند. بنابراین لیزرهای الکساندرایت با فرآیند فتوترمولیز کار می کنند: این به معنای استفاده از نور (عکس) برای گرم کردن (ترمو) یک منطقه انتخاب شده برای تخریب (لیز) است. لیزر الکساندرایت باعث تخریب بافتی بسیار دقیق ضایعه شده و بافت اطراف را بدون آسیب باقی می گذارد.

نحوه انتخاب بهترین لیزر از بین انواع لیزر موهای زائد

کاربردهای لیزر الکساندرایت

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) طیف وسیعی از دستگاه های لیزر الکساندرایت را که نور مادون قرمز (طول موج ۷۵۵ نانومتر) ساطع می کنند را برای اختلالات پوستی و یا از بین بردن موهای زائد مختلف تأیید کرده است. اختلالات پوستی زیر را می توان با پرتوهای لیزر الکساندرایت درمان کرد.

 • ضایعات عروقی
 • رگهای عنکبوتی و نخی در صورت و پاها
 • برخی خالهای مادرزادی عروقی (ناهنجاریهای عروقی مویرگی).
 • پالس های نور رنگدانه قرمز (هموگلوبین) را هدف قرار می دهند.
 • ضایعات رنگدانه ای
 • لکه های پیری (عدسی های خورشیدی)، کک و مک، خال های مادرزادی رنگدانه ای مسطح (نایوی ملانوسیتی مادرزادی)، نایووس Ota و ملانوسیتوز پوستی اکتسابی.
 • پالس های نوری ملانین را در عمق متغیر روی پوست یا داخل آن هدف قرار می دهند.
 • از بین بردن موی زائد

لیزر موهای زائد الکساندرایت

پالس های نور فولیکول مو را هدف قرار می دهند که باعث ریزش مو و به حداقل رساندن رشد بیشتر می شود. ممکن است برای رفع موهای زائد در هر مکانی از جمله زیر بغل، خط بیکینی، صورت، گردن، پشت، سینه و پاها استفاده شود. به طور کلی برای موهای رنگ روشن بی تاثیر است، اما برای درمان موهای تیره در بیماران مبتلا به فیتزپاتریک نوع I تا III و شاید پوست نوع IV رنگ روشن مفید است. در بیمارانی که پوست برنزه یا تیره‌تر دارند، بسیار احتیاط می‌شود، زیرا لیزر همچنین می‌تواند ملانین را از بین ببرد و در نتیجه لکه‌های سفید پوست ایجاد شود.

همچنین بخوانید: بهترین مرکز لاغری در کرج با روش های متنوع

پاک کردن خالکوبی با الکساندرایت

استفاده از لیزرهای الکساندرایت با کیو سوئیچ روند پاک کردن خالکوبی در کرج را بهبود بخشیده است و امروزه به عنوان استاندارد مراقبت در نظر گرفته می شود. لیزر الکساندرایت برای حذف رنگدانه های سیاه، آبی و سبز استفاده می شود. درمان لیزری شامل تخریب انتخابی مولکول های جوهر است که سپس توسط ماکروفاژها جذب شده و از بین می روند. مدت زمان پالس کوتاه ۵۰ تا ۱۰۰ نانوثانیه به انرژی لیزر اجازه می دهد تا به طور موثرتری نسبت به لیزر با پالس طولانی تر به ذرات خالکوبی (تقریباً ۰.۱ میکرومتر) محدود شود.

عمق نفوذ انواع لیزر موهای زائد

در طول هر پالس لیزر باید انرژی کافی برای گرم کردن رنگدانه تا تکه تکه شدن تحویل داده شود. بدون انرژی کافی در هر پالس، تکه تکه شدن رنگدانه و حذف خالکوبی وجود ندارد. تاتوهایی که به طور موثر توسط روش های درمانی دیگر پاک نشده اند، ممکن است به خوبی به لیزر درمانی پاسخ دهند، زیرا درمان قبلی باعث ایجاد اسکار یا آسیب پوستی بیش از حد نشده است. لیزر الکساندرایت همچنین ممکن است برای بهبود چین و چروک در پوست های پیر شده استفاده شود.

روش لیزر الکساندرایت شامل چه مواردی است؟

مهم است که تشخیص صحیح قبل از درمان توسط پزشک انجام شده باشد، به ویژه هنگامی که ضایعات رنگدانه ای هدف قرار می گیرند، تا از درمان نادرست سرطان های پوست مانند ملانوم جلوگیری شود. بیمار باید در طول جلسه درمان از محافظ چشم متشکل از یک پوشش یا عینک غیر شفاف استفاده کند. درمان شامل قرار دادن یک هندپیس روی سطح پوست و فعال کردن لیزر است. بسیاری از بیماران هر نبض را به گونه ای توصیف می کنند که احساس می شود یک نوار لاستیکی روی پوست می خورد.

آیا لیزر الکساندرایت درد دارد؟

یک بی حسی موضعی ممکن است در ناحیه مورد نظر اعمال شود اما معمولاً لازم نیست. خنک کننده سطح پوست در تمام مراحل حذف موی زائد اعمال می شود. برخی از لیزرها دارای دستگاه های خنک کننده داخلی هستند. بلافاصله پس از درمان، ممکن است از کیسه یخ برای تسکین ناحیه تحت درمان استفاده شود.

مراقبت های پس از لیزر الکساندرایت در کرج

 • در چند روز اول پس از درمان باید مراقب بود تا از شستشوی ناحیه و یا استفاده از پاک کننده های ساینده پوست خودداری شود.
 • بانداژ یا چسب ممکن است به جلوگیری از ساییدگی ناحیه تحت درمان کمک کند.
 • در طول دوره درمان، بیماران باید منطقه را از قرار گرفتن در معرض نور خورشید محافظت کنند تا خطر رنگدانه های پس از التهاب را کاهش دهند.

آیا درمان با لیزر الکساندرایت عوارضی دارد؟

عوارض جانبی درمان با لیزر الکساندرایت معمولا جزئی است و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد در طول درمان (کاهش با خنک کردن تماسی و در صورت لزوم بی حسی موضعی)
 • قرمزی، تورم و خارش بلافاصله پس از عمل که ممکن است چند روز پس از درمان ادامه یابد.
 • به ندرت، رنگدانه پوست ممکن است انرژی نور زیادی را جذب کند و ممکن است تاول ایجاد شود. این خودش حل میشه
 • تغییرات در رنگدانه های پوست. گاهی اوقات سلول های رنگدانه (ملانوسیت ها) ممکن است آسیب ببینند و لکه های تیره تر (هیپرپیگمانتاسیون) یا کم رنگ تر (هیپوپیگمانتاسیون) پوست را ایجاد کنند. به طور کلی، لیزرهای زیبایی روی افرادی که رنگ پوست روشن‌تر از تیره‌تر دارند، بهتر عمل می‌کنند.
 • کبودی تا ۱۰ درصد بیماران را تحت تاثیر قرار می دهد. معمولاً خود به خود محو می شود.
 • عفونت باکتریایی. آنتی بیوتیک ها ممکن است برای درمان یا پیشگیری از عفونت زخم تجویز شوند.

بهترین فصل سال برای شروع لیزر چه زمانی است؟

همانطور که قبلا ذکر شد لیزر الکساندرایت هر چه پوست روشن تر و موها تیره تر باشد موثرتر است. به همین دلیل، پاییز و زمستان بهترین زمان برای دریافت این درمان است. به عنوان یک قاعده کلی، باید یک ماه از آخرین قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا اشعه UVA صبر کرد. در موارد خاصی که پوست هنوز برنزه است، بهتر است برای ایمنی و اثربخشی بیشتر چند روز صبر کنید.

لیزر الکساندرایت در کرج از بین بردن موهای زائد

مزایای لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت روی پوست های روشن با موهای تیره موثرتر است. مزایای آن نسبت به سایر روش های حذف موهای زائد عبارتند از:

 • موها را برای همیشه پاک می کند.
 • ایمن و موثر است و بهترین نتایج را در زیر بغل، کشاله ران و پاها دارد.
 • طول موج گسترده‌تر آن پوست بیشتری را می‌پوشاند، بنابراین سریع‌تر از سایر لیزرها کار می‌کند.
 • سیستم خنک کننده آن اجازه می دهد تا ناحیه تحت درمان بلافاصله پس از هر بار قرار گرفتن در معرض خنک شود، بنابراین ناراحتی و درد را کاهش می دهد.

مراقبت های قبل از لیزر الکساندرایت 

این واقعیت که لیزر الکساندرایت ایمن ترین گزینه حذف موهای زائد است، ما را از انجام برخی اقدامات احتیاطی قبل از درمان معاف نمی کند. توجه به توصیه های متخصص از عوارض جانبی ناخواسته جلوگیری می کند. دستورالعمل ها کم و ساده هستند:

 • بلافاصله پس از دریافت لیزر از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • هر دارویی را که مصرف می کنید به متخصصان اطلاع دهید.
 • در روز لیزر درمانی، از استفاده از لوسیون یا کرم به ناحیه پوستی که تحت درمان قرار می گیرد، خودداری کنید.

تعداد جلسات لیزر الکساندرایت در کرج

در مورد ضایعات عروقی ممکن است نیاز به درمان های متعدد داشته باشند. زمان درمان به شکل، اندازه و محل ضایعات و همچنین نوع پوست بستگی دارد. رگ های قرمز کوچک معمولاً تنها در ۱ تا ۳ جلسه برداشته می شوند و به طور کلی مستقیماً پس از درمان قابل مشاهده نیستند. ممکن است چندین جلسه برای برداشتن سیاهرگ‌های برجسته‌تر و رگ‌های عنکبوتی لازم باشد.

در خصوص لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت در کرج نیز به چندین جلسه (۳ تا ۶ جلسه یا بیشتر) نیاز دارید. تعداد جلسات بستگی به ناحیه بدن تحت درمان، رنگ پوست، درشتی مو، بیماری های زمینه ای مانند تخمدان پلی کیستیک و جنسیت دارد. پزشکان به طور کلی توصیه می کنند بین ۳ تا ۸ هفته بین جلسات لیزر برای رفع موهای زائد صبر کنید. بسته به ناحیه، پوست حدود ۶ تا ۸ هفته پس از درمان کاملاً تمیز و صاف می ماند. زمان جلسه بعدی است که موهای ریز دوباره شروع به رشد می کنند.

در کاربردهای پاک کردن تاتو نیز رنگ تاتو و عمق رنگدانه بر طول مدت و نتیجه لیزر درمانی برای حذف خالکوبی تأثیر می گذارد. جلسات متعدد (۵ تا ۲۰ جلسه) با فاصله حداقل ۷ هفته ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب مورد نیاز باشد. توصیه می کنیم اگر به دنبال یک مرکز لیزر موهای زائد در کرج مجهز به دستگاه های پیشرفته و اپراتورهای مجرب هستید، هم اکنون با کارشناسان مرکز زیبایی آپیلنس تماس بگیرید.

خلاصه مطلب

سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های تکنولوژیکی بزرگ در مراقبت شخصی، از جمله حذف موهای زائد بوده‌ایم. تنها یک دهه پیش، مراکز زیبایی تنها می توانستند اپیلاسیون و پودر موبر را به عنوان روش های رفع موهای زائد ارائه دهند. توسعه لیزر به دلیل مزایای بسیاری که دارد انقلابی واقعی بوده است و در همین زمینه دستگاه لیزر الکساندرایت موجود در کلینیک آپیلنس یکی از بهترین گزینه ها برای شما شهروندان محترم کرجی و تهرانی خواهد بود.

بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در کرج

اگر شما نیز به دنبال انجام خدمات لیزر موی زائد در کرج با استفاده از جدیدترین متدها و دستگاه ها در جهان هستید، می توانید هم اکنون با مشاوران مرکز زیبایی آپیلنس تماس گرفته و وقت خود را رزرو کنید. شماره های تماس ما به شرح ذیل و آدرس ما کرج، دهقان ویلا دوم، ابتدای خیابان نیاکی، پلاک ۳ می باشد. برای اطلاع از هزینه دقیق، با شماره تلفن 📞 ۰۲۶۳۴۴۰۹۹۲۱ تماس بگیرید.

کلینیک زیبایی کرج

۰۲۶۳۴۴۰۹۹۲۱ | ۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰

سوالات متداول

۱-آیا بین دستگاه های مختلف لیزر مو، تفاوتی در عمل وجود دارد؟

بله دستگاه ها مختلف، بسته به طول موج و عمق نفوذ، می توانند مناسب پوست های روشن یا تیره باشند.

۲-برای پوست تیره، کدام نوع لیزر بهتر است؟

بدین منظور لیزر دایود گزینه بهتری است.

۳-سریعترین روش لیزر مربوطه به کدام نوع است؟

لیزر الکسانداریت سریعترین نوع لیزر موی زائد می باشد.

شماره تماس مشاوره و رزرو وقت لیزر مو در کرج 📞 ۰۲۶۳۴۴۰۹۹۲۱ می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

جهت مشاوره و اطلاع از تخفیف ها تماس بگیرید 09123635700