انواع روش های لیزر موهای زائد ❤️ آپیلنس

لیزر موهای زائد در کرج

۵/۵ - (۱۹ امتیاز)

انواع لیزر موهای زائد

موهای ناخواسته یک مشکل رایج است که می تواند به دردسر دائمی برای همه افراد تبدیل شود. در سال های اخیر، تقاضا برای راه حل های دائمی تر معروف به لیزر موهای زائد به شدت افزایش یافته است. با این حال، همه فناوری‌های لیزر موی زائد تاثیر یکسان ندارند  و همه برای تمام انواع پوست مناسب نیستند. در این مقاله از آپیلنس، بهترین کلینیک زیبایی در کرج ، تفاوت‌های بین فناوری‌های لیزر موهای زائد و اینکه چرا انتخاب مناسب برای دستیابی به بهترین نتیجه بسیار مهم است را بررسی خواهیم کرد. همچنین توصیه می کنیم اگر به دنبال یک مرکز لیزر موهای زائد در کرج مجهز به دستگاه های پیشرفته و اپراتورهای مجرب هستید، هم اکنون با کارشناسان مرکز زیبایی آپیلنس تماس بگیرید.

کلینیک زیبایی کرج

معروف ترین انواع لیزر موهای زائد

وقتی صحبت از فناوری های لیزر موهای زائد می شود، گزینه های زیادی وجود دارد. پنج نوع رایج ترین سیستم لیزر موهای زائد عبارتند از Ruby، (Alexandrite) الکساندرایت ، لیزر دایود IPL، Diode و و لیزر Nd:YAG. برای درک بهتر هر فناوری، آگاهی از ۴ پارامتر لیزری که نقش مهمی در اثربخشی درمان دارند، مهم است:

 • طول موج
 • عرض پالس
 • اندازه نقطه کانونی
 • فلوئنس یا اثربخشی

اصلی ترین ویژگی های انواع لیزر موی زائد

لیزر درمانی از بین بردن موهای زائد به پنج روش طبقه بندی شده است. اگرچه همه آنها متفاوت هستند، اما بر اساس یک اصل واحد تبدیل نور به اثر تولید گرما لیزر عمل می کنند. لیزرها می توانند به طور انتخابی موهای تیره و درشت را هدف قرار دهند و در عین حال پوست اطراف را آسیب نبینند. این فرآیند نیازی به زمان بهبودی ندارد که به فرد اجازه می دهد فوراً به سر کار بازگردد.

عمق نفوذ انواع لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روبی Ruby

لیزر موهای زائد روبی اولین سیستم لیزر موهای زائد زیبایی بود. طول موج این لیزر ۶۹۴ نانومتر است. لیزر به فولیکول های مو آسیب می رساند و بافت ها و ساختارهای اطراف پوست را ایمن نگه می دارد. نتایج بلندمدت بدون مو را به ارمغان می‌آورد و هر گونه رشد مجدد مو نازک‌تر، ظریف‌تر و نازک‌تر از رشد قبلی است. سیستم خنک کننده داخلی به طور مداوم پوست را خنک می کند و در مقایسه با سایر سیستم های لیزر موهای زائد کمترین درد را دارد. می توان از آن بر روی نواحی کوچک پوست و سرعت تکرار لیزر آهسته استفاده کرد که در نتیجه زمان درمان بهتر و طولانی تر می شود.

لیزر روبی را می تواند روی نواحی کوچک پوست به کار گرفت.

لیزر موهای زائد الکساندرایت

لیزر Alexandrite به روشی مشابه با سیستم حذف موهای زائد لیزر روبی عمل می کند. طول موج مورد استفاده در این سیستم ۷۵۵ نانومتر است که در قسمت قرمز مادون قرمز طیف نور قرار دارد. این سریعترین روش لیزر موهای زائد موجود است. سرعت نفوذ بسیار خوبی دارد و می تواند مناطق وسیعی از پوست را بپوشاند. همچنین روی پوست آلبینو و پوست کک‌ومک‌دار که بسیاری از سیستم‌های لیزر موهای زائد دیگر روی آن‌ها بی‌اثر هستند، عالی عمل می‌کند. روی پوست هایی با رنگ های سفید تا زیتونی با انواع موهای نازک تر موثر است. برای پوست های تیره مناسب نیست زیرا رنگدانه پوست ممکن است تغییر کند.

سرعت عمل بالا، از ویژگی های بارز لیزر الکساندرایت است.

لیزر موهای زائد دایود 

لیزر موهای زائد دایود از دیودها یا نیمه هادی هایی تشکیل شده است که در طول موج ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر کار می کنند. می توان از آن به طور موثر برای پوست های تیره تر همراه با موهای ضخیم و ضخیم استفاده کرد و به دلیل اثربخشی آن بر روی موهای پشت و سینه، آن را در بین مردان محبوب کرده است. این لیزر مفیدترین منبع نور حذف موهای زائد و امیدوارکننده ترین لیزر برای رفع موهای زائد است. لیزر دایود دارای طول موج طولانی تری است و بنابراین می تواند نتایج بهتری را در بین افراد با پوست تیره ارائه دهد. این لیزر نفوذ ایمن تر و عمیق تری به لایه پوست ایجاد می کند. نواحی بزرگ بدن تمایل دارند سریعتر بهبود یابند.

لیزر دایود ایمن ترین و مفیدترین روش حذف موهای زائد بدن است

لیزر یاگ Nd:YAG

لیزر موهای زائد Nd:YAG پیشرفته ترین نوع سیستم لیزر موهای زائد است. در طول موج های ۱۰۶۴ نانومتر در حالت دو فرکانس کار می کند که نور سبز در طول موج های ۵۳۲ نانومتر ایجاد می کند. روی انواع پوست از جمله پوست های آسیایی و تیره موثر است. سرعت تکرار بالایی دارد و می‌توان آن را در نواحی بزرگ‌تری از پوست استفاده کرد.

لیزر یاگ روی پوست های تیره بسیار موثر عمل می کند.

لیزر IPL

IPL یا سیستم حذف موهای زائد با نور پالس شدید یک لیزر غیر منسجم است. نسبت به لیزر موهای زائد انعطاف پذیر است، زیرا طول موج لیزر تعیین شده ای وجود ندارد. برای این درمان، پارامترهای درمانی متناسب با نیازهای فردی تنظیم می‌شوند و به او یک درمان شخصی می‌دهند. می تواند نواحی وسیعی از پوست را بپوشاند و خطر آسیب کمتری به بافت های اطراف دارد.

لیزر IPL با پوشش نواحی وسیع بدن، کمترین آسیب را به بافت اطراف می رساند

آیا نوع لیزر مهم است؟

بله، نوع لیزر مهم است. این بر اثربخشی درمان و شانس شما برای تجربه عوارض جانبی تأثیر می گذارد. برای به حداقل رساندن خطر آسیب به سلول های تولید کننده ملانین، انتخاب لیزر و روشی که در آن استفاده می شود را می توان با نوع پوست شما در طی مشاوره با آپیلنس مطابقت داد.

نحوه انتخاب بهترین لیزر از بین انواع لیزر موهای زائد

چطور بهترین لیزر موهای زائد را انتخاب کنیم؟

بهترین لیزر برای پوست های روشن

افرادی که پوست روشن‌تری دارند و موهای تیره‌تری دارند می‌توانند از دستگاه IPL، لیزر الکساندرایت یا لیزر دایود استفاده کنند.

بهترین لیزر برای پوست های تیره

افرادی که پوست تیره‌تر و موهای تیره‌تری دارند می‌توانند از لیزر Nd:YAG یا لیزر دایود استفاده کنند.

بهترین لیزر برای موهای روشن

افرادی که موهای روشن تری دارند می توانند از لیزر دایود استفاده کنند. پالس های کوتاه لیزر برای کنترل آسیب های ناخواسته بافتی استفاده می شود و انرژی لیزر تنظیم می شود. برخی از سیستم های لیزر نیز در نواحی خاصی از بدن عملکرد بهتری دارند، بنابراین بهتر است نوع پوست، نوع مو، ترجیحات درمانی و ناحیه ای را که می خواهید درمان کنید، با پزشک خود در میان بگذارید.

همچنین بخوانید: بهترین مرکز لاغری در کرج با روش های متنوع

آیا تاثیر لیزر موهای زائد دائمی است؟

بله، لیزر موهای زائد بسته به نوع درمانی که انتخاب می کنید می تواند دائمی باشد. لیزر موهای زائد می تواند به طور دائمی تراکم مو را کاهش دهد یا موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد. کاهش تراکم مو به این معنی است که برخی از موها می توانند دوباره رشد کنند و بیماران به درمان مداوم با لیزر نیاز دارند. حذف دائمی موهای زائد به این معنی است که هیچ مویی دوباره رشد نخواهد کرد و نیازی به درمان مداوم نیست.

مزایای لیزر موهای زائد چیست؟

با این روش می توان رشد مو را به شدت کاهش داد. اگرچه اکثر درمان‌ها موها را به‌طور دائم از بین نمی‌برند، اما باید با موهای کمتری که در نتیجه درمان بسیار ظریف‌تر هستند مقابله کنید و درمان‌های مداوم تضمین می‌کنند که دیگر هرگز مجبور به اصلاح یا اپیلاسیون نخواهید شد. بیماران گزارش کرده‌اند که برای ماه‌ها تا حتی سال‌ها مو نمی‌بینند و در نهایت موها روشن‌تر و کمتر درشت هستند.

محدودیت های لیزر موهای زائد چیست؟

هیچ محدودیتی برای حذف موها وجود ندارد. به دلیل طیف وسیعی از لیزرها و درمان‌های موجود، می‌توانید موهای پاها، پشت، زیر بغل، خط بیکینی، شکم، صورت یا هر جایی که موهای کمتری می‌خواهید حذف کنید. خطر عوارض جانبی با لیزر موهای زائد در نواحی حساس مانند خط بیکینی یا صورت نسبت به هر جای دیگری وجود ندارد.

همچنین ببینید: معرفی بهترین مرکز کرایولیپولیز در کرج 

آیا لیزر موی زائد درد دارد؟

درد بسیار قابل کنترل است. بسته به نوع موهای شما و محل انجام درمان روی بدن، بسیاری از مردم می گویند که لیزر موهای زائد مانند تراشیدن یا در موارد موهای زبر، تیره تر و اپیلاسیون است. نواحی حساس ممکن است دردناک‌تر باشند، اما این یک درمان سریع است که در هر جلسه کمتر دردناک می‌شود.

نواحی رایجی که با لیزر موهای زائد قابل درمان هستند

عمده ترین مناطقی که بیماران برای درمان لیزر موهای زائد انتخاب می کنند عبارتند از:

 • صورت
 • گردن
 • قفسه سینه
 • زیر بغل
 • پاها
 • ساق پا
 • منطقه بیکینی

خلاصه مقاله

لیزر موهای زائد دارای ۵ نوع اصلی است. این روش ها می توانند حتی درشت ترین و سرسخت ترین موها را هدف قرار دهد. سرعت این روش بالاست، زیرا پالس های لیزری برای درمان چندین تار مو به طور همزمان فقط میلی ثانیه طول می کشد، به این معنی که برخی از مناطق را می توان در چند دقیقه درمان کرد. توقف رشد و روشن تر شدن رنگ موها، به این معنی که موهای جدید تراکم کمتری نسبت به قبل دارند و در چند سایه روشن تر از رنگ اصلی خود رشد می کنند. اثربخشی در اکثر افراد پس از ۳ تا ۸ جلسه قابل مشاهده است.

بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در کرج

اگر شما نیز به دنبال انجام خدمات لیزر موی زائد در کرج با استفاده از جدیدترین متدها و دستگاه ها در جهان هستید، می توانید هم اکنون با مشاوران مرکز زیبایی آپیلنس تماس گرفته و وقت خود را رزرو کنید. شماره های تماس ما به شرح ذیل و آدرس ما کرج، فلکه اول گوهردشت، ساختمان ۲۰، طبقه ۵ می باشد. برای اطلاع از هزینه دقیق، با شماره تلفن 📞 ۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰ تماس بگیرید.

کلینیک زیبایی کرج

۰۲۶۳۴۴۰۹۹۲۱ | ۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰

سوالات متداول

۱-آیا بین دستگاه های مختلف لیزر مو، تفاوتی در عمل وجود دارد؟

بله دستگاه ها مختلف، بسته به طول موج و عمق نفوذ، می توانند مناسب پوست های روشن یا تیره باشند.

۲-برای پوست تیره، کدام نوع لیزر بهتر است؟

بدین منظور لیزر دایود گزینه بهتری است.

۳-سریعترین روش لیزر مربوطه به کدام نوع است؟

لیزر الکسانداریت سریعترین نوع لیزر موی زائد می باشد.

شماره تماس مشاوره و رزرو وقت لیزر مو در کرج 📞 ۰۲۶۳۴۴۰۹۹۲۱ می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس: فلکه اول گوهردشت، ساختمان 20، ط 5 (مشاوره و رزرو وقت: 0912363500)