مراقبت های پس از تزریق ژل لب

مراقبت پس از تزریق ژل لب

۵/۵ - (۶ امتیاز)

مراقبت های پس از تزریق ژل لب

فیلرهای لب می‌توانند به حجیم شدن لب‌های بالا و پایین در زمان نسبتاً کم و با کمترین اختلال در سبک زندگی شما کمک کنند. ژل های مختلفی در بازار وجود دارد. نوع فیلری که انتخاب می‌کنید چیزی است که باید زیر نظر پزشک معتمد زیبایی انجام شود. اگرچه نوع فیلر بر اساس مواردی مانند آناتومی فردی و نتایج دلخواه از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است، اما برخی از موارد وجود دارد که همه باید پس از انجام تزریق ژل لب از آن اجتناب کنند. مانند هر روش درمانی، زیبایی یا غیره، داشتن یک بحث جامع با پزشک خود در مورد مراقبت های بعد از آن ضروری است. اما اگر به فکر تزریق ژل لب در کرج هستید، این مطلب می تواند اطلاعات کافی در خصوص نحوه مراقبت پس از درمان را در اختیار شما قرار دهد. آدرس ما فلکه اول گوهردشت، ساختمان ۲۰، طبقه ۵ می باشد.

کلینیک زیبایی کرج

اسید هیالورنیک

انواع مختلفی از ژل های لب در بازار وجود دارد. بیشتر از فیلرهای اسید هیالورونیک مانند Restylane یا Juvederm استفاده می شود. برای زیباجویانی که به دنبال تزریق فیلر لب هستند، فیلرهای اسید هیالورونیک را توصیه می کنیم، زیرا در صورت وجود عارضه یا در صورت تمایل بیمار، قابل برگشت هستند. همچنین پزشکان زیبایی می توانند انواع مختلفی از تکنیک های تزریق را به کار گیرند. به جای اینکه یک تکنیک را برتر بدانیم، توصیه می کنیم که تکنیک تزریق متناسب با اهداف و آناتومی هر بیمار باشد.

تزریق ژل لب چقدر طول می کشد؟

تزریق فیلر لب در کرج یک روش سریع است و معمولاً فقط ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. پزشکان زیبایی تأکید می کنند که هر روش تزریقی باید مانند سایر روش های تهاجمی در نظر گرفته شود. این بدان معناست که آگاهی بیمار از خطرات و همچنین اطلاع از فواید آن بسیار مهم است.

تزریق ژل و بوتاکس در کرج بهترین دکتر

کلینیک زیبایی آپیلنس

آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

باید خاطرنشان کنیم که این روش کاملاً بدون درد نیست، اما توسط بیمارانی که معمولاً ناراحتی جزئی را تجربه می کنند تحمل می شود. در برخی موارد، ممکن است از یک اسپری یا ماده بی حس کننده استفاده شود. قبل از تزریق، لب ها تمیز و ضد عفونی می شوند. پزشک در یک کلینیک زیبایی معتبر نظیر آپیلنس، از یک سوزن نازک برای تزریق ژل اسید هیالورونیک استفاده می‌کند که لب‌ها را دوباره حجم می‌دهد.

تزریق ژل لب کرج

مراقبت های پس از تزریق ژل

پس از تزریق، مراقبت های بعدی امری مهم و کلیدی است. پزشکان آموزش دیده مراقب هستند که به دنبال علائم انسداد عروق باشند، که در موارد شدید می تواند منجر به از دست دادن بافت یا پوست شود.  برای کمک به اطمینان از مثبت ترین نتیجه، چندین چیز مورد دارد که پس از انجام تزریق ژل باید از آن ها اجتناب کنید. این موارد شامل لیست زیر می باشند:

همچنین بخوانید: تزریق بوتاکس زیر چشم در کرج

فشار آوردن به لب ها

بلافاصله پس از درمان از هر نوع ضربه به لب ها خودداری کنید. از آنجایی که لب ها از بافت حساسی تشکیل شده اند، ضربه اجتناب ناپذیر است. اما مهم است که مراقب باشید تا از آسیب به لب ها، از جمله گاز گرفتن لب ها جلوگیری کنید.

نخوردن غذاهای خیلی گرم یا خیلی سرد

بیماران بلافاصله پس از انجام این عمل، غذای با دمای معمولی را بخورند. خوردن غذای خیلی سرد یا خیلی گرم ممکن است  باعث سرمازدگی یا سوختگی لب‌ها شود. فیلرهای لب بلافاصله پس از عمل، عصب های لب را تغییر می‌دهند. بیماران پس از تزریق ژل لب بهتر است غذاهای تند یا شور بخورند. اگر لب‌های شما برای این عمل بی‌حس شده بود، بهتر است قبل از خوردن و نوشیدن صبر کنید تا بی‌حسی از بین برود.

اجتناب از مصرف الکل

برای به حداقل رساندن احتمال کبودی، باید از مصرف الکل در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول پس از درمان خودداری کنید. تا چند روز پس از دریافت فیلر باید از مصرف الکل خودداری کرد زیرا الکل خون را رقیق می کند و می تواند کبودی را بدتر کند. همچنین توصیه می شود چند روز قبل از عمل به همین دلیل از مصرف الکل خودداری کنید.

استفاده از نی

در ۲۴ تا ۴۸ ساعت بلافاصله پس از عمل، بهتر است از استفاده از نی برای نوشیدن خودداری کنید. او توضیح می دهد: «فشار و حرکت مورد نیاز برای استفاده از نی ممکن است باعث اعوجاج فیلر شود.

انجام ندادن تمرین های ورزشی دشوار

بهتر است بلافاصله پس از عمل از ورزش یا فعالیت شدید خودداری کنید. در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول پس از عمل، بیماران باید از فعالیت‌های شدید یا ورزش اجتناب کنند. این فعالیت ها می توانند ضربان قلب و فشار خون شما را افزایش دهند که ممکن است تورم و کبودی را افزایش دهد.

خودداری از رژ لب یا بالم لب

برای حداقل هشت ساعت پس از درمان، از گذاشتن چیزهایی مانند رژ لب یا بالم لب روی لب خودداری کنید. این برای کمک به کاهش پتانسیل عفونت است. بالم یا براق کننده را می‌توان به محض ۲۴ ساعت پس از دریافت فیلر استفاده کرد، به شرطی که با ظرافت اعمال شوند تا فشار بیش از حد به فیلر تازه وارد نشود. لب‌های شما ممکن است حساس باشند، بنابراین یک بالم لب ملایم ممکن است در ابتدا راحت‌تر باشد.

نخوابیدن روی صورت

پس از درمان، از هر گونه فعالیتی که مستقیماً به صورت شما فشار وارد می کند، مانند خوابیدن به صورت رو به پایین در بالش خودداری کنید. این کار برای جلوگیری از جابجایی فیلر در حین ته نشین شدن است. برای ایمن بودن، تا هفت روز برای این چنین خوابیدن به خود فرصت دهید. زمانی که بهبود یافتید و احساس کردید که لب‌هایتان به حالت عادی بازگشته‌اند، می‌توانید به خوابیدن طبق عادت خود بازگردید.

اجتناب از بوسیدن

بوسیدن، مانند خوابیدن روی صورت، ممکن است در نحوه ته نشین شدن ژل های لب در لب های شما اختلال ایجاد کند و طبق نظر کارشناسان ما باید حداقل ۲۴ ساعت پس از درمان از آن اجتناب شود.

خودداری از سیگار کشیدن

پس از درمان از کشیدن سیگار خودداری کنید. این کار می‌تواند باعث انقباض عروق شود که جریان خون را باریک می‌کند و به طور کلی پس از هر روش تهاجمی باید از آن اجتناب کرد. برای بیمارانی که سیگار می‌کشند، آپیلنس توصیه می‌کند که سیگار را حداقل یک هفته پس از درمان قطع کنند.

اجتناب از پرواز کردن

همچنین ممکن است لازم باشد برای جلوگیری از کبودی اضافی، از سفرهای هوایی پس از درمان خودداری کنید. یک هفته اول پس از دریافت فیلر از پرواز خودداری کنید، زیرا تغییرات فشار در هواپیما ممکن است کبودی را بدتر کند.

نرفتن به دندانپزشکی

پس از انجام تزریق ژل لب، باید از برنامه ریزی برای هر گونه ویزیت دندانپزشکی خودداری کنید. یکی از بزرگترین خطرات انجام کارهای دندانپزشکی پس از پرکننده لب است. این می تواند باعث تروما و عفونت شود. ما به طور کلی توصیه می کنیم دو هفته بعد از فیلر صبر کنید تا هر گونه کار روی دندان شما انجام شود.

سنجش نتایج نهایی

وسوسه انگیز است که ظاهر جدید خود را بلافاصله پس از عمل ارزیابی کنید، اما به دلیل تورم و کبودی، بهتر است قبل از ارزیابی موفقیت درمان خود تا یک هفته صبر کنید. همانند هر روش تهاجمی، کبودی یا تورم وجود دارد که می‌تواند چند روز طول بکشد، اما اکثر بیماران می‌توانند نتایج نهایی را پس از هفت روز درک کنند.

همچنین ببینید: لاغری عالی با هایفوتراپی در کرج

گاهی اوقات ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا بتوانید نتایج نهایی را بسنجید. ته نشین شدن کامل فیلر ممکن است تا یک ماه طول بکشد، بنابراین ممکن است دو هفته پس از عمل احساس کنید لب هایتان کمی بیش از حد پر شده است یا خیر. بنابراین بسته به نوع ژلی که استفاده شده است، می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج تا یک سال دوام داشته باشد. فیلر لب مبتنی بر اسید هیالورونیک حدود شش ماه تا یک سال دوام می آورد، بسته به اینکه بدن شما چقدر سریع فیلر را تجزیه می کند.

پیشنهاد ویژه آپیلنس

اگر شما هم به دنبال تزریق ژل لب در یک مرکز زیبایی معتبر هستید، می توانید بدون نگرانی و در کمترین زمان، در کلینیک زیبایی آپیلنس نسبت به انجام عمل تزریق فیلر لب اقدام کنید. به پشتوانه کادر درمانی حرفه ای و دستگاه های روز دنیا، ما آماده ارائه انواع درمان های موثر برای رساندن شما به چهره آیده آل تان هستیم. شماره تماس جهت مشاوره و رزرو وقت:

آدرس ما فلکه اول گوهردشت، ساختمان ۲۰، طبقه ۵ می باشد.

 ۰۹۱۲۳۶۳۵۷۰۰

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس: فلکه اول گوهردشت، ساختمان 20، ط 5 (مشاوره و رزرو وقت: 0912363500)